Prije 20 godina, 13. svibnja 1997. godine, utemeljena je najmanja općina u Međimurju, ali i u cijeloj Republici Hrvatskoj. Obilježavanje 20 godina općine Dekanovec u 2017. godini temelji se na velikom Dekanovčaninu, Florijanu Andrašecu. Njegovim stihovima tako je obilježena i svečana sjednica Općine Dekanovec u tamošnjoj dvorani Društvenog doma koji je bio ispunjen sve do posljednjeg mjesta. Svečanosti su nazočili saborski zastupnici Darko Horvat i Branimir Bunjac, župan Međimurske županije Matija Posavec, te domaćini, načelnik općine Dekanovec Ivan Hajdarović i predsjednica Općinskog vijeća Verica Grbavec. Sjednicu su svojim izvedbama obogatili Limena glazba Dekanovec sa svojim izvedbama tradicionalnih pjesama, a pridružili su ime se supružnici Belić svojim vokalnim izvedbama. „Postoji jedan kontinuitet dobrog rada, a ja Vam se na razini županije mogu zahvaliti na jednoj kvalitetnoj suradnji kojom smo provodili naše projekte općinskim proračunom i obrnuto, dakle od osiguranih udžbenika našim osnovnoškolcima do besplatnog prijevoza, pa sve do onih općinskih projekata za koje je bilo sluha. U tom dijelu posebno ističem izdvajanja za one najmlađe, za novorođenu djecu, a ponosan sam i na komunalne i infrastrukturne projekte koji su u realizaciji“, rekao je pritom međimurski župan Posavec.

Dodijeljeno 15 zahvalnica i 4 pohvalnice

Htio bih naglasiti da je općina Dekanovec u posljednjih 20 godina, uspjela sa zalaganjem, trudom, vještinom, mudrošću pokupiti iz resornih ministarstava i naravno sredstava iz Županije nešto više od 7 milijuna kuna“, istaknuo je načelnik općine Hajdarović koji je upoznao prisutne uzvanike s problemima koji su bili postavljeni, ali u uskoj suradnji općine Dekanovec i Međimurske županije, oni su riješeni ili su u postupku rješavanja. Svečana sjednica je također poslužila da se Općina Dekanovec prigodnim zahvalnicama i priznanjima nagrade oni koji su najviše pomogli razvoju općine. Zahvalnice su zaprimili NK Mladost Dekanovec, SRD Mura, KUU Florijan Andrašec, LD Fazan Dekanovec-Podturen, Limena Glazba Dekanovec, Područna škola Dekanovec, Moto-teks d.o.o., Šantek d.o.o., Telemont d.o.o., Dražen Tot, Miri Milan, Tatjana Dobošić, Matija Sokač, Leondarda Krsnik i Mirjana Blagus, a pohvalnice Stjepan Mesarek, Dražen Krnjak, Tatjana Pintarić i Nikola Sebastijan Jambrošić.