Posljednji je vikend u okviru obilježavanja Dana Međimurske županije zaključen na najljepši mogući način, spletom pjesme, plesa i uz dašah  međimurskog turizma. Tako je već u jutarnjim satima predstavljen bogati turistički potencijal u najmanjem mjestu Općine Nedelišće, u Črečanu, na Ribnjaku uz Medeni vrt pčelarice Tatjane Šardi, zadrugu Animalogic koja se bavi razvojem konjičkog sporta te OPG–a Kirić koji brine o Ribnjaku kao mjestu za opuštanje izletnika. Sve su to začinili dobro poznati i provjereni tandem Mirko Fodor i Andro Tomović svojom live emisijom „Svakom loncu poklopac“ Hrvatskog radija 1, koji su izravnim javljanjem u eter javnost širom Lijepe naše upoznali s međimurskim krajem. Program je nastavljen manifestacijom „Dani Vrhovskog“ u čast istaknutog hrvatskog skladatelja, glazbenika i pedagoga, rođenog u  Črečanu, Josipa Vrhovskog. Svečanost je započela ispred njegove rodne kuće gdje su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, zamjenik načelnika Općine Nedelišće Željko Kacun i Mladen Posavec, predsjednik Općinskog vijeća te tajnica Zbora Vida Risek položili vijenac. Tom je prigodom zbor Josip Slavenski izveo nekoliko pjesama uz nezaobilaznu izvedbu skladbe „Črečan selo“. Obilježavanje je nastavljeno u Društvenom domu, cjelovečernjim koncertom u koji je sve prisutne uveo Dječji zbor Josip Vrhovski iz Slakovca pod ravnanjem Andreje Šćapec, „odrasli“ zbor Josip Vrhovski uz voditelja Branimira Magdalenića te gosti pjevački zbor KUD – a  iz Brežica pod ravnanjem Elizabete i Dragutina Križanića. Ugodna večer u znaku pjesme, prijateljstva i pozitivnih emocija zaključena je riječima zahvale načelnika Općine Nedelišće Darka Danie organizatorima i gostima koji su uveličali svečanost, osobito županu Brežica Ivanu Molatu te mnogobrojnoj publici.

Zbor „Dr. Vinko Žganec“ u Vratišincu održao koncert za pamćenje

Drugu godinu zaredom, povodom Majčinog dana, a ovoga puta i u okviru Dana Međimurske županije u Domu kulture u Vratišincu održan je koncert koji je organizirao Mješoviti pjevački zbor „Dr. Vinko Žganec“. Pjesmu, ples i igrokaze čija je nit vodilja i spona majka, najvažnija osoba u životima sviju nas, nije propustio ni župan Međimurske županije Matija Posavec, uz načelnika Općine Vratišinec Zdravka Mlinarića, župnika Pavla Mesarića, mještane i goste iz Ludbrega. Spomenimo da su priredbu oplemenili mališani Dječjeg vrtića „Srčeko“, učenici OŠ „Dr. Vinko Žganec“, KUU Društvo žena Gornji Kraljevec, KUD „Dr. Vinko Žganec“ nastupom starije i mlađe folklorne skupine uz pratnju tamburaša, gosti iz Podravine, Mješoviti pjevački zbor „Podravina“ Ludbreg te domaćini – Pjevački zbor „Dr. Vinko Žganec“.