Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Strukovni nastavnici Anica Naranđa i Krunoslav Tilošanec iz Srednje škole Prelog predstavili zanimljiv kuharski priručnik

Datum objave: 23. travnja 2024.

U sklopu obilježavanja Dana Međimurske županije, u zgradi Scheier u Čakovcu 22. travnja predstavljeno je zanimljivo djelo – kuharski priručnik autorice Anice Naranđa i suautora Krunoslava Tilošnca.  Tvorci ovog za obrazovanje budućih kuhara iznimno važnog priručnika su iskusni strukovni nastavnici u Srednjoj školi Prelog, gdje godinama izvode uspješne generacije i profiliraju buduće majstore kulinarstva.

Kuharski priručni Osnove vještine kuhanja koncipiran je tako da će sigurno naći mjesto i na policama mnogih ljudi kojima kuhanje nije zvanje, ali jest strast. Priručnik je namijenjen osposobljavanju polaznika pri obavljanju jednostavnih poslova u zanimanju kuhar, te je tiskan u nakladi Pučkog otvorenog učilišta Čakovec i Međimurske županije. Recenzenti su vrsni stručnjaci s ovog područja Mario Pavić,  Željko Neven Bremec, te Tomislav Špiček.

Autorica priručnika, mentorica-nastavnica Anica Naranđa istaknula je da je tijekom karijere u Srednjoj školi Prelog imala prilike raditi i učenicima s razvojnim poteškoćama osposobljavajući ih za zvanja pomoćnog kuhara i pomoćnog slastičara, što joj je i bio poticaj za pisanje ovakvog priručnika. Naglasila je da su joj zlatna odličja na velikim natjecanjima njezinih učenika jednako motivirajuća kao i svaki korak u kojem učenicima s poteškoćama pomogne u budućem osamostaljivanju u svijetu rada.

Jednako predan u svom stručnom usavršavanju je i stručni nastavnik – mentor Krunoslav Tilošanec, također jedna od stručnih snaga Srednje škole Prelog te koautor priručnika Osnove vještine kuhanja.

Župan Međimurske županije Matija Posavec naglasio je da je ponosan na ovaj doprinos koji svjedoči o kvaliteti međimurskog obrazovnog sustava koji na svojim leđima nose upravo kadrovi: „Čestitam gospođi Naranđa i gospodinu Tilošancu, te ih zahvaljujem na silnom entuzijazmu i trudu koji svakodnevno unose u rad s učenicima, na ponos svoje Škole i naše Županije“, istaknuo je župan Posavec, a gradonačelnica Čakovca Ljerka Cividini dodala da je važna pozornost koja se pridaje zvanjima koja su deficitarna te da su Anica Naranđa i Krunoslav Tilošanec ljudi koji mladima nisu samo učitelji, već i uzori.

Predstavljanju priručnika prisustvovao je i recenzent, popularni hrvatski majstor kulinarstva Tomislav Špiček, zatim ravnatelj Srednje škole Prelog Tomislav Gregur, ravnatelj Pučkog otvorenog učilišta Mario Zamuda, te brojni drugi uzvanici iz međimurskih škola, Obrtničke komore Međimurja, te Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Program je moderirala Željka Ivančok Varga, a nezaboravan glazbeni 'začin' dao mu je tenor Filip Hozjak.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content