Međimurska bučina ulja najbolja!

Datum objave: 6. travnja 2013.
Međimurska bučina ulja najbolja!
Na natjecanje je prijavljeno ukupno 30 uzoraka bučinog ulja iz Međimurske, Varaždinske i Krapinsko-zagorske županije, od čega je 25 bilo nerafiniranih bučinih ulja proizvedenih na tradicionalan način uz prženje tijesta bučinih koštica, a 5 hladno prešanih. Na uzorcima su najprije izvedene kemijske analize gdje su određeni udjel slobosnih masnih kiselina i peroksidni broj, a poslije toga i senzorske analize. Rezultati analiza potvrđuju vrlo dobru kvalitetu ulja s ovog područja naročito s gledišta kemijskih parametara.
Nagrađeni izlagači:
Nerafinirana bučina ulja proizvedena tradicionalnim postupkom uz prženje:
1. Zlatna medalja: Uslužna uljara „Ivanuša“, Macinec
2. Srebrna medalja: Učenička zadruga „Pahinsko“, Ivanec
3. Brončana medalja: OPG Hanžek Juraj, Zlatar
Bučina ulja prešana hladnim postupkom:
1. Zlatna medalja: OPG Tkalec, Šenkovec
2. Srebrna medalja: Uljara Tkalec d.o.o., Šenkovec
3. Brončana medalja: Uljara Just, Vularija
uljeOsvojivši četiri od ukupno šest dodijeljenih medalja, bučina ulja međimurskih proizvođača apsolutni su pobjednici 3. izložbe bučinog ulje Sjeverozapadne Hrvatske održane u Zaboku. Uslužna uljara „Ivanuša“ iz Macinca dobitnik je zlatne medalje za nerafinirana bučina ulja proizvedena tradicionalnim postupkom, a zlato za ulja prešana hladnim postupkom osvojio je OPG Tkalec iz Šenkovca.

Nagrađeni izlagači:

Nerafinirana bučina ulja proizvedena tradicionalnim postupkom uz prženje:
1. Zlatna medalja: Uslužna uljara „Ivanuša“, Macinec
2. Srebrna medalja: Učenička zadruga „Pahinsko“, Ivanec
3. Brončana medalja: OPG Hanžek Juraj, Zlatar

Bučina ulja prešana hladnim postupkom:
1. Zlatna medalja: OPG Tkalec, Šenkovec
2. Srebrna medalja: Uljara Tkalec d.o.o., Šenkovec