5.9 °C
1027.0 hPa
20 %

Posađen matični nasad pušipela

Datum objave: 27. travnja 2012.
Posađen matični nasad pušipela
Na imanju obitelji Vladimira Horvata u Svetom Urbanu, zasađen je matični nasad pušipela sa 1314 trsova. Novi je to korak u projektu „Klonske selekcije pušipela“ vrijednom 700 tisuća kuna, a kojeg zajednički provode Međimurska županija i Agronomski fakultet u Zagrebu.
Izabrani trsovi nastali su na 32 klona najstarijih i najkvalitetnijih šipona u Međimurju, a akciju sadnje predvodili su vrijedni članovi Udruge vinogradara i vinara Međimurja „Hortus Croatiae“ uz pomoć studenata Agronomskog fakulteta i nekolicine djelatnika Međimurske županije.
Prva berba iz matičnog nasada očekuje se za tri godine, a pušipel proizveden s ove lokacije nosit će prestižno ime Pušipel selection.
maticnjak24aNa imanju obitelji Vladimira Horvata u Svetom Urbanu, zasađen je matični nasad pušipela sa 1314 trsova. Novi je to korak u projektu „Klonske selekcije pušipela“ vrijednom 700 tisuća kuna, a kojeg zajednički provode Međimurska županija i Agronomski fakultet u Zagrebu.
Izabrani trsovi nastali su na 32 klona najstarijih i najkvalitetnijih šipona u Međimurju, a akciju sadnje predvodili su vrijedni članovi Udruge vinogradara i vinara Međimurja „Hortus Croatiae“ uz pomoć studenata Agronomskog fakulteta i nekolicine djelatnika Međimurske županije. Prva berba iz matičnog nasada očekuje se za tri godine, a pušipel proizveden s ove lokacije nosit će prestižno ime Pušipel selection.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content