Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

ZJN 2016. - javna nabava

Datum objave: 2. veljače 2017.

Novi Zakon o javnoj nabavi objavljen je u Narodnim novinama, broj 120/16, a stupio je na snagu 1. siječnja 2017., osim članka 284. stavaka 4. i 5., koji stupa na snagu 1. srpnja 2017., članka 261. koji stupa na snagu 18. travnja 2018., i članka 269., koji stupa na snagu 18. listopada 2018. Tim Zakonom u hrvatski pravni sustav implementirane su Direktiva 2014/24/ EU i Direktiva 2014/25/EU Europskog parlamenta i Vijeća od 26. veljača 2014., koje su stupile na snagu 17. travnja 2014.
Zakon propisuje postupke javne nabave koje provode javni i sektorski naručitelji radi nabave robe, radova ili usluga, a to su: otvoreni postupak, ograničeni postupak, natjecateljski postupak uz pregovore za javne naručitelje odnosno pregovarački postupak s prethodnom objavom poziva na nadmetanje za sektorske naručitelje, natjecateljski dijalog, pregovarački postupak bez prethodne objave na nadmetanje te partnerstvo za inovacije. Uz navedene postupke javne nabave, Zakonom se uređuju tehnika i instrumenti za elektroničku i zbirnu nabavu: okvirni sporazum, dinamički sustav nabave i elektronička dražba te posebni režimi nabave, koji uključuju pravila za dodjelu ugovora za društvene i druge posebne usluge i pravila kojima se uređuju projektni natječaji.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content