U zgradi Scheier održana promocija zbornika “Zvira reč”

Datum objave: 30. listopada 2023.

Neformalna udruga “Zvira reč” Čakovec u zgradi Scheier održala je promociju istoimenog zbornika. Nedjeljnjo poslijepodne tako je bilo rezervirano za pravu pjesničku večer, kada su pjesme uživo interpretirali sami autori.

Uz idejne začetnike i autore Jagodu Vičević i Ivana Grahovca, o zborniku su pritom govorile voditeljica programa Stanka Rajh Jambrović i Davorka Črnčec, uz bok 34 autora iz cijele Hrvatske.

Pritom je publika imala prilike uživati u presjeku poetskih radova suvremenih autora poezije, a prezentirana su djela različitih tematika, od zavičajnih, pejzažnih, ljubavnih do sjetnih. Kako je napomenuto, prava vrijednost ovog zbornika su očuvanje blaga hrvatskog jezika, ali i emocije koje autori potiču među sobom i čitateljima, svojim mislima i pisanom riječi.

Rad autora pritom su svojim dolaskom pozdravili i pohvalili međimurski župan Matija Posavec te čakovečka gradonačelnica Ljerka Cividini, dali podršku ovakvim literatnim večerima u gradu te naglasili važnost pisane riječi koja ostaje kao trajni zapis.

Spomenimo kako su promociju svojim nastupima uveličale članice Pjevačke sekcije KUU Zasadbreg, pod vodstvom Ivane Tkalec.

Izvor: Grad Čakovec