Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Srdačan susret s korisnicima županijskog Doma uoči Međunarodnog dana starijih osoba

Datum objave: 29. rujna 2023.

U svakoj prigodi u kojoj im dolaze gosti, korisnici Doma za starije i nemoćne Čakovec neizmjerno uživaju što pokazuju toplom dobrodošlicom. Tako su i danas srdačno dočekali župana Međimurske županije Matiju Posavca i njegove suradnike, koji su im čestitali Međunarodni dan starijih osoba. Bili su to trenuci u kojima se dijelila radost susreta, ali i emocije, što je tijekom susreta dirljivo opisala korisnica Agneza Šipoš rekavši: „Nova jesen u našu je jesen života donijela ovaj dan – posvećen nama – ali i ostavila tragove. Mnogo nas je bolesnih, no strpljivi smo i nadamo se. U tome nam pomaže osoblje Doma svojom strpljivošću i ljubaznošću… i tako prolaze dani, redaju se godišnja doba, priroda se mijenja, a mi starimo. Želim svim stanarima Doma lijepu starost“, svjedočila je Agneza Šipoš, zahvalivši županu na posjetu kao i mladima iz zbora Srednje škole Čakovec, koji su s nekolicinom korisnika izveli prigodan program.

Srdačnost je pratila svaki trenutak današnjeg susreta koji će korisnici dugo pamtiti jer njihovo životno iskustvo prepoznaje duboko značenje uzrečice život čine male stvari.

Ovakva druženja i prijateljstva su važna jer predstavljaju istinsku radost života, s njima sve počinje i završava. Želim vam prije svega zdravlja, ali i mnogo ovakvih druženja i osmijeha, jer uz njih se sve lakše prebrodi“, rekao je župan uz čestitku korisnicima, te dodao da će Županija i dalje kontinuirano pratiti potrebe korisnika ustanove te odgovarati na njih.

Međimurska županija investirala je u energetsku obnovu ovoga Doma čime su postignuti značajno bolji uvjeti za korisnike, ali uštede za ustanovu. Uvedeni su novi izvaninstitucionalni modeli podrške osobama starije životne dobi i njihovim obiteljima, poput dnevnog boravka za ljude oboljele od demencije u depadansi Doma za starije i nemoćne Čakovec. Župan je podsjetio i da je Međimurska županija je upravo ušla u veliki projekt, procijenjen na 12 milijuna eura, gradnje novog centra za starije kojim će se znatno povećati smještajni kapaciteti, ali i spektar usluga važnih za kvalitetu života ljudi treće životne dobi. Nastavit će se i provođenje projekata, poput Impulsa za 54+ i Pruži ruku, kojima se osnažuju i dodatno proširuju izvaninstitucionalni oblici podrške u zajednici.

Ravnateljica Doma za starije i nemoćne Čakovec Štefica Martinez zahvalila je županu i Međimurskoj županiji na ustrajnoj podršci, istaknuvši da je uz takvu potporu mnogo lakše skrbiti o ljudima treće životne dobi: „Ovogodišnje obilježavanje Međunarodnog dana starijih osoba prati tema ispunjavanja ljudskih prava za starije osobe jer upravo u toj životnoj dobi ljudi bivaju marginalizirani. Da se to ne dogodi, moramo brinuti svi. Moramo se sjetiti koliko još toga možemo naučiti od njih i koliko jasnije od nas vide budućnost zahvaljujući velikom iskustvu“, naglasila je Štefica Martinez.

U suradnji sa Srednjom školom Čakovec, Dom za starije i nemoćne organizirao je o Međunarodnom danu starijih osoba i zdravstvenu akciju mjerenja šećera u krvi i tlaka, a u ponedjeljak, 2. listopada u goste im dolaze članovi Kulturno-umjetničkog društva Zasadbreg – i ponovo će biti pjesme!

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content