Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Općina Selnica proslavila 30 godina djelovanja, te blagdan svoga zaštitnika svetoga Marka

Datum objave: 26. travnja 2023.

Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća povodom Dana općine Selnica te blagdana zaštitnika – svetoga Marka – okupili su se brojni uzvanici koji su s domaćinima svjedočili rezimiranju postignuća. Predsjednik Općinskoga vijeća Nikola Hren u svom obraćanju je istaknuo: “Imamo mnogo razloga za ponos jer se naša općina iz godine u godinu mijenja nabolje te poprima obrise suvremenog okruženja ugodnog za život.“

Župan Međimurske županije Matija Posavec čestitao je rukovodstvu i žiteljima općine Selnica njihov dan i naglasio da ga svako postignuće i dosegnuti cilj raduje te da će Međimurska županija i dalje biti ruka na koju se mogu osloniti: „Županijska uprava za ceste upravo modernizira i uređuje prometnice u vašem kraju koje će biti sigurnije i donijeti bolju povezanost. Radove vrijedne oko 2 milijuna kuna ŽUC sufinancira s 1,3 milijuna kuna i do početka ljeta očekujemo završetak. Drago mi je vidjeti da je novi vrtić, otvoren prošle godine, pun djece, a slijede i novi projekti u kojima ćemo pomoći te nastaviti dobru suradnju“, rekao je župan.

Međimurskoj županiji i županu na podršci u brojnim projektima zahvalio je i načelnik Općine Selnica Ervin Vičević: „Zahvaljujem županu što se založio u premošćivanju problema koji imamo s financiranjem doma DVD-a Selnica te se nadamo sretnom raspletu situacije.“

Dan općine bila je prigoda i da se nagrade najzaslužniji pojedinci u Općini Selnica.

Plaketu Općine primio je Alen Kontrec, svjetski džiu-džicu prvak, a zahvalnice  Andreja Turk, sportska aktivistica i predsjednica udruge Sport za sve te Mladen Malekoci, iz Zebenec Sela za izgradnju kapelice u svom mjestu.

Na svečanosti nastupili su violinistica i pjevačica Martina SabljakZrinska garda te Selničke mažoretkinje koje su svim uzvanicima poželjele i dobrodošlicu.

Fotografije: List Međimurje

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content