Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Festival balona na vrući zrak na Marini Prelog

Datum objave: 1. rujna 2022.

Sjeverna obala rijeke Drave, odnosno Marina u Prelogu, prvog će vikenda u rujnu biti domaćin novog Festivala balona na vrući zrak. Velebni baloni poletjet će iznad Drave i Preloga, iznad Međimurja i osvojiti nebesa. „Baloni na vrući zrak iznimno su velika atrakcija. Preko trideset godina diljem Hrvatske organiziramo festivale i približavamo ovaj fantastičan sport građanima te smo neizmjerno sretni da ćemo od ove godine dovesti balone na nebo iznad prekasnog Međimurja.“ rekao je Igor Mikloušić, zračni barun i predstavnik organizatora Festivala. „Očekujemo brojne međunarodne pilote, stižu nam sudionici iz  Češke, Mađarske, Sjeverne Makedonije, ali i brojne slovenske i hrvatske ekipe. Stiže i jedna ekipa iz Brazila što ovaj festival čini još bogatijim i boljim.“

Petak i subota rezervirani su i za noćni spektakl. „Night-Glow je nešto iznimno atraktivno, svi baloni su usidreni, spremni za polijetanje, no mi tada ne letimo već počinje noćni svjetlosni show kad baloni svijetle kao veliki 20 metarski lampioni. Nešto što zaista morate doživjeti“, najavljuje Igor Mikloušić i dodaje: „Zato na prvi vikend rujna pozivamo sve posjetitelje, gledatelje da dođu na Marinu, sjednu na nasip, prošeću među balonima, dođu na piknik i uživaju u spektaklu koji smo pripremili.“ Program festivala počinje u petak, 2. rujna sa svečanim otvaranjem Festivala balona, a program će trajati sve do nedjelje poslije podne.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content