Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Kajkavska večer Stuttgart - 21.05.2022.

Datum objave: 10. svibnja 2022.

U Stuttgartu , u  Schwabenlandhalle Fellbach održati će se 21. svibnja 2022. godine  od 18,00 sati  Kajkavska večer -  Zajedno stvaramo dječje osmijehe u organizaciji  Hrvati u Stuttgartu.    Prihod od koncerta  namijenjen  je Međimurskoj zakladi solidarnosti „Katruža“.   Na koncertu će nastupati  Zlatko Pejaković, Antonija Šola , Ivan Fiolić i  Klapa Filiae Croatiae.

„Najbolje u čovjekovom životu su njegova mala, bezimena,nezapamćena djela dobrote i ljubavi“

MEĐIMURSKA ZAKLADA SOLIDARNOSTI „KATRUŽA“   - O NAMA

30.lipnja daleke 2000.godine Skupštine Međimurske županije donijela je Odluku o osnivanju  Međimurske zaklade solidarnosti „Katruža“. Potreba za osnivanje Zaklade bila je što u je  u  postojećem sustavu zdravstvenog osiguranja postojalo niz lijekova, pomagala, mjera rehabilitacije,  operativnih zahtjeva, transplatacije organa koji se ne podmiruju ili ih ne podmiruje u cijelosti   zdravstveno osiguranje. Ministarstvo pravosuđa uprave, i lokalne samouprave   donijelo je Rješenje o  početku djelatnosti Zaklade  6. studenog 2000. godine kada je  Zaklada počela s radom.

Zaklada je osnovana na inicijativu tadašnjeg zamjenika župana Dragutina Lesara, koji je bio prvi upravitelj Zaklade, a prvi predsjednik Upravnog odbora bio je Žarko Katić. Uz njih upravitelji Zaklade bili su   Josip Posavec i Matija Posavec koji je i sada upravitelj,  a predsjednici Upravnog odbora Diana Lovrenčić,  Miroslav Horvat , a sada je    predsjednica je  Andreja Knežević. Upravni odbor Zaklade broji sedam članova: predsjednica , dr. Miroslav Horvat, dr. Mislav Čonkaš, Danica Pongrac – Krhač,  Emil Vibović, Božena Melekoci – Oletić i  Štefica Martinez

Zaklada je prvu pomoć dodijelila  20. prosinca 2000.godine  za kupnju lijeka u iznosu od  5.000,00 kuna, 2001. godine dodijeljeno je  102.000,00 kuna,  2002. godine 160.00,00 kuna,  2003. godine   131.000,00 kuna,  2004.godine 239.000,00 kuna,   2007. godine 284.000,00 kuna, 2008.godine 300.000,00 kuna ,…. 2018.godine  187.000,00 kuna, 2019.  170.000,00 kuna, 2020. 181.437 kuna, a 2021. godine 333.986,23 kuna.  U ovoj godini dodijeljeno su  na dvije  sjednica  43  pomoći u iznosu od 107.200,00 kuna.  U prosjeku se godišnje dodijeli  oko 80 pomoći . Do sada dodijeljeno oko 6.400.000 kuna pomoći. Održano  je ukupno 206. sjednice  na kojima je odobreno  više od 1750 pomoći – neke su pomoći iznosile i preko 100.000,00 kuna.

Svake godine Zaklada organizira:

  • Radio Gorice za Katružu –  u akciji  u vrijeme berbe učestvuje  veliki  broj  podupiratelja Zaklade, vinogradara, vinara ,  berača
  • Organizira e barem jedan humanitarni koncert na kojem je učestvovao velik broj izvođača iz Međimurja i cijele Hrvatske – svi nastupali besplatno – koncert održani u Čakovcu, Prelogu, Murskom Središću, Nedelišću, Donjoj Dubravi, Gornjem Mihaljevcu , Svetom Martinu na Muri…..   Mirko Švenda Žiga, Meri Šeparović,  Josip Sanjković Mitrica,  Etno duo  Goga i Željko    i mnogi drugi
  • uz pomoć  udruga žena i drugih podupiratelja Zaklade  u petom mjesecu svake godine akcija prodaje cvijeta katruže  i druge akcije – udruge žena    Murskog Središća, Svete Marije,  Nedelišća,   Belice, Štrigove, Pribislavca,  Podbresta, Gornjeg Kraljevca, KUD Mačkovec iz Mačkovca, Priločko srce iz Preloga
  • veliki broj institucija,  tvrtki , udruga, škola, građana uključeno u rad Zaklade  financijskim donacijama i donacijama u robi
  • većina gradova i općina Međimurske županije članovi podupiratelji Zaklade – svih dvadeset godina Općine  Orehovica,  Donja Dubrava,  Sveta Marija,Domašinec,
  • dvadeset  godina Zakladu   kao članovi podupiratelji pomažu  Ljekarna Čakovec,  Čakovečki mlinovi d.d.  Međimurske vode d.o.o. Čakovec
  • članovi podupiratelji svih dvadeset godina su  Velimir Sanjković iz Pribislavca,  obitelj Knez iz Kotoribe,  obitelj Žganec iz Murskog Središća,  Nada Hoblaj iz Murskog Središća,  Ivan Balog iz Donje Dubrave,  Ljiljana Blažeka iz Čakovca
  • donacijom  slika u akciju se uključuju  likovni umjetnici amateri   Gornjeg i Donjeg Međimurja i drugi , velika donacija slika akademske slikarice   Marije Zidarić  donacije  knjiga  Ljubica Fleten i  Danijel Kralj
  • Zaklada se uključila i u humanitarne akcije Dajmo da čuju za gluhu djecu,   nabavci udžbenika i  opreme  za slijepu  djecu
  • veliki broj pomoći dodjeljuje se djeci  za razne edukacijsko-rehabilitacijske  tretmane,  terapijsko jahanje, fizikalne terapije i drugo

Samo zahvaljujući   svim dobrim ljudima koji svojim članarinama, donacijama ili na neki drugi način pomažu rad Zaklade možemo i dalje pružati pomoć u liječenju onima  kojima je ta pomoć najpotrebnija – bolesnima s područja Međimurske županije. 

„Čovjek  je najviše čovjek   kada usrećuje i pomaže druge.“

MEĐIMURSKA ZAKLADA SOLIDARNOSTI KATRUŽA

SPONZORI:

MEĐIMURSKA ŽUPANIJA

TERME SVETI MARTIN, TOPLICE SVETI MARTIN

TURISTIČKA ZAJEDNICA MEĐIMURSKE ŽUPANIJE

ČATEKS  d.d. ČAKOVEC

VINOGRADARSTVO I PODRUMARSTVO TOMŠIĆ   ŽELEZNA GORA

VINA HORVAT   SVETI URBAN

ULJARA „JUST“  VULARIJA

VINARIJA KNEHTL-MEDENJAK  SVETI URBAN

OPG STANKO KELNARIĆ  PREKOPA

Pčelarstvo Trupković,  Novo Selo Rok

Domaća radinost Ksenija Kolarić, Čakovec

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content