Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dado i Nada Ignac iz Trnovca ponos su Hrvatske

Datum objave: 3. ožujka 2022.

Sedamnaestu godinu za redom dnevni list 24 sata i Hrvatska radiotelevizija dodjeljuju nagradu Ponos Hrvatske, a jedna od njih i ove godine dolazi u Međimurje – Dado i Nada Ignac iz Trnovca svoj su cijeli život podredili pomaganju djeci. Prije 15 godina odlučili su se posvetiti udomljavanju, odgoju i pružanju ljubavi djeci koja su ostala bez skrbi. Više ni ne broje koliko puta su ih zvali iz Centra za socijalnu skrb usred noći da im dovedu dijete kojemu je hitno potreban dom. S većinom djece koju su udomili se i dalje čuju, a djeca ih rado dođu i posjetiti. Udomili su i zavoljeli više od 80 djece, a za njihovu požrtvovnost i nesebičnost dodijeljena im je nagrada Ponos Hrvatske. U ime Međimurske županije nagradu Ponos Hrvatske uručila im je gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini.

Autori fotografija: Davor Puklavec/Pixsell, Marko Prpić/Pixsell, Sanjin Strukić/Pixsell

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content