Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 01. ožujka 2022.

Datum objave: 1. ožujka 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 128 uzoraka, od čega je evidentirano 46 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 u Međimurskoj županiji, što je 35,9% pozitivnih od broja testiranih. Brzim antigenskim testiranjem potvrđeno je 5 pozitivnih pacijenata na SARS-CoV-2. Iz drugih županija javljeno je da je PCR-om dokazan SARS-Cov-2 kod 8 osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji

U protekla 24 sata oporavilo se 258 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 762. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 116 636 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 42 pacijenta pozitivna na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirane su 3 osobe, otpušteno je 6 osoba, nema pacijenata na invazivnoj respiraciji. Preminula je muška osoba stara 81 godinu.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Prema mjestu prebivališta u periodu od 21. 2. 2022. do 27. 2. 2022. godine, 266 je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 37 na području grada Mursko Središće, 42 na području grada Preloga, 5 na području općine Belica, 3 na području općine Domašinec, 4 na području općine Donja Dubrava, 59 općine Donji Kraljevec, 1 općine Donji Vidovec, 20 općine Goričan, 10 općine Gornji Mihaljevec, 29 općine Kotoriba, 19 općine Mala Subotica, 40 općine Nedelišće, 8 općine Orehovica, 15 općine Podturen, 12 općine Pribislavec, 17 općine Selnica, 10 općine Strahoninec, 6 općine Sveta Marija, 32 općine Sveti Juraj na Bregu, 14 općine Sveti Martin na Muri, 18 općine Šenkovec, 8 općine Štrigova i 4 općine Vratišinec. Nema oboljelih na području općine Dekanovec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content