Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 27. veljače 2022.

Datum objave: 27. veljače 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađen je 141 uzorak, od čega je evidentirano 50 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 35,5% pozitivnih od broja testiranih.

U protekla 24 sata oporavilo se 217 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 156. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 116 507 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 44 pacijenta pozitivna na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata nema novo hospitaliziranih osoba, otpušteno je 5 pacijenata, 1 pacijent je na invazivnoj respiraciji. Preminula je muška osoba stara 82 godine.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Tijekom jučerašnjeg dana u Međimurskoj županiji cijepljeno je 60 osoba, od toga 9 osoba prvom dozom, 11 osoba drugom dozom i 40 osoba booster dozom.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content