Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 08. siječnja 2022. - Danas cijepljenje u Prelogu bez najave do 13:30 sati

Datum objave: 8. siječnja 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 268 uzoraka, od čega je evidentirano 107 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 39,9% pozitivnih od broja testiranih. Iz drugih županija javljeno da je PCR-om SARS-Cov-2 dokazan kod 10 osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.

U protekla 24 sata oporavilo se 58 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 429. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 94 061 uzorak, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 62 pacijenta pozitivna na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 8 pacijenata, otpuštena su 4 pacijenta, 3 pacijenta su na invazivnoj respiraciji. Preminula je 1 osoba, muška osoba stara 87 godina.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Danas, 8. siječnja 2022. godine organizirano je cijepljenje bez najave na cijepnom punktu u školskoj sportskoj dvorani u Prelogu od 9:00 do 13:30 sati.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content