Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.5 °C
1025.0 hPa
53 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 08. siječnja 2022. - Danas cijepljenje u Prelogu bez najave do 13:30 sati

Datum objave: 8. siječnja 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 268 uzoraka, od čega je evidentirano 107 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 39,9% pozitivnih od broja testiranih. Iz drugih županija javljeno da je PCR-om SARS-Cov-2 dokazan kod 10 osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.

U protekla 24 sata oporavilo se 58 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 429. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 94 061 uzorak, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 62 pacijenta pozitivna na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 8 pacijenata, otpuštena su 4 pacijenta, 3 pacijenta su na invazivnoj respiraciji. Preminula je 1 osoba, muška osoba stara 87 godina.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Danas, 8. siječnja 2022. godine organizirano je cijepljenje bez najave na cijepnom punktu u školskoj sportskoj dvorani u Prelogu od 9:00 do 13:30 sati.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content