Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zamjenik župana Josip Grivec preuzeo rukovođenje Stožerom civilne zaštite Međimurske županije

Datum objave: 15. prosinca 2021.

Stožerom civilne zaštite Međimurske županije odnedavno ponovno rukovodi zamjenik župana Josip Grivec, kojega je mijenjao Branko Sušec. Odluka je to koju je potpisao župan Međimurske županije Matija Posavec imenujući i ostale članove županijskog Stožera civilne zaštite.
Tako će u narednom mandatnom razdoblju, osim načelnika Josipa Grivca, Stožer civilne zaštite Međimurske županije činiti predstavnici ustanova koje se bave civilnom zaštitom kao redovitom djelatnošću, djelatnici temeljnih operativnih snaga sustava civilne zaštite, policijske uprave te zdravstvenih ustanova.
Članove Stožera civilne zaštite Međimurske županije čine voditelj Službe za civilnu zaštitu Čakovec Ladislav Soke, ravnatelj Županijske bolnice Čakovec dr. Igor Šegović, predsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina, županijski vatrogasni zapovjednik Mladen Kanižaj, načelnik Policijske uprave Međimurske Ivan Sokač, direktor Međimurje plina Nenad Hranilović, Predstavnik Državnog inspektorata Marijan Glavina, ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo prim.dr. Marina Payerl-Pal, ravnateljica Zavoda za hitnu medicinu Međimurske županije Vladimira Križaj Grabant, ravnatelj Doma zdravlja dr. Branko Vrčić, direktor HEP Elektra Čakovec Igor Ivković, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i kulturu Blaženka Novak, ravnatelj Gradskog društva Crvenog križa Čakovec Kristijan Valkaj, predstavnik Hrvatskih voda Ivan Mustač, direktorica Međimurskih voda Biserka Mavrin -Veinović, direktor pogona Hidroelektrane Drava Tomislav Pintarić, viši stručni suradnik za civilnu zaštitu i vatrogastvo u Službi za poslove župana Alan Resman, predstavnik Hrvatske gorske službe spašavanja Stanice Čakovec Miodrag Novosel, direktor GKP Čakom Ivica Perhoč, ravnateljica Županijske uprave za ceste Đurđica Hamer, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Sonja Tošić Grlač i dosadašnji načelnik Stožera Branko Sušec, ravnatelj Osnovne škole Orehovica.
Uslijed globalne pandemije SARS-CoV-2 virusom koja je u tijeku posljednje dvije godine, pridruženi sudionici sjednica Stožera civilne zaštite su i predstavnici epidemiološke službe Zavoda za javno zdravstvo, liječnici infektolozi, predstavnici primarne zdravstvene zaštite, gradonačelnici i načelnici te drugi članovi po potrebi, s ciljem što veće stručnosti, informiranosti i što kvalitetnijeg djelovanja Stožera.
Sukladno Zakonu o sustavu civilne zaštite, Stožer civilne zaštite je stručno, operativno i koordinativno tijelo za provođenje mjera i aktivnosti civilne zaštite u velikim nesrećama i katastrofama. Stožer civilne zaštite Međimurske županije nastavlja sa svojim aktivnostima koje za cilj imaju zaštitu zdravlja građana.
Zamjenik župana Josip Grivec zahvalio je Branku Sušecu na kvalitetnom rukovođenju te istaknuo da će Stožer civilne zaštite Međimurske županije i dalje djelovati usmjeren savjetima struke vezano uz pitanja oko SARS-CoV-2 virusa, a nastavlja se i s provedbom ostalih aktivnosti, vježbi i razvojem što kvalitetnijeg sustava civilne zaštite na području Međimurske županije.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content