Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 5. studenoga 2021. - Od idućeg tjedna nastava za učenike na području Međimurske županije odvija se uživo

Datum objave: 5. studenoga 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 392 uzoraka, od čega je evidentirano 204 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2, što je 52% od broja testiranih. Iz drugih županija prijavljena su 2 pozitivna slučaja kod osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji
U protekla 24 sata oporavilo se 97 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 046. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 76 411 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitaliziran je 51 pacijent pozitivan na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana su 3 pacijenta, otpušten je 1 pacijent, 3 pacijenta su na invazivnoj respiraciji, Preminula je 1 osoba, muška osoba stara 67 godina.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije, od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec i svake treće subote u mjesecu u trijaži Županijske bolnice Čakovec od 9 do 12 sati.
Cijepljenje se odvija i u Ljekarni Kotoriba  8. i 17. studenoga od 12 do 17 sati uz prethodnu najavu na broj 040/682-750, kao i u Ljekarni Štrigova 16. studenoga od 12 do 17 sati te 23. studenoga od 12 do 15 sati uz prethodnu najavu na broj 040/851-006.
Stožer civilne zaštite Međimurske županije preporučuje svim osnovnim i srednjim školama u županiji da od ponedjeljka, 8. studenoga 2021. godine nastavu organiziraju uživo, odnosno po A modelu.
S obzirom na specifičnosti svake škole; školski kurikulum, organizaciju nastave, broj učenika, raspoloživ prostor, potreban prijevoz učenika te posebice na epidemiološku situaciju u samoj školi i neposrednom okruženju, ravnatelji škola, sukladno Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022., u suradnji s nadležnim tijelima osnivača mogu u svakom trenutku odlučiti da se ukupna nastava ili neki njezin dio iznimno organiziraju po drugom modelu.
Roditeljima učenika preporučujemo da ne šalju djecu u školu ukoliko imaju bilo kakve simptome koji upućuju na bolest.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content