Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 26. listopada 2021.

Datum objave: 26. listopada 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 219 uzoraka, od čega je evidentirano 64 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 29,2% pozitivnih od broja testiranih. Iz drugih županija prijavljena su 4 pozitivna slučaja kod osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.
U protekla 24 sata oporavljeno je 54 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 482. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 73 402 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 38 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirane su 4 osobe, otpuštene su 3 osobe, nema pacijenata na invazivnoj respiraciji i nema preminulih osoba.
Prema mjestu prebivališta u periodu od 18.10.2021. do 24.10.2021. godine, 146  je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 20 na području grada Mursko Središća, 32 na području grada Preloga, 17 na području općine Belica, 4 na području Općine Dekanovec, 10 općine Domašinec, 1 na području općine Donja Dubrava, 17 općine Donji Kraljevec, 7 općine Donji Vidovec, 17 općine Goričan, 3 općine Gornji Mihaljevec, 3 općine Kotoriba, 29 općine Mala Subotica, 45 općine Nedelišće, 13 općine Orehovica, 4 općine Podturen, 12 općine Pribislavec,  12 općine Selnica, 3 općine Strahoninec, 6 općine Sveta Marija, 22 općine Sveti Juraj na Bregu, 1 općine Sveti Martin na Muri, 1 općine Vratišinec, 15 općine Šenkovec i 19 općine Štrigova.
 

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content