Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Udruga "Kalinka" predstavila bogatstvo ruske kulture, tradicije i kuhinje na 12. manifestaciji "Ruska kuhinja na međimurskom stolu"

Datum objave: 3. listopada 2021.

Udruga ruskog govornog područja u Međimurju "Kalinka" organizirala je 12. po redu manifestaciju "Ruska kuhinja na međimurskom stolu" kojom su kroz hranu, recitacije, pjesmu i ples predstavili bogato rusko kulturno naslijeđe.

U Hrvatskoj živi oko 2000 pripadnika ruske nacionalne manjine, a u Međimurju djeluje najbrojnije društvo ruskih sunarodnjaka – Udruga ruskog govornog područja Kalinka, koja već dugi niz godina organizira i uspješno provodi ovu tradicionalnu manifestaciju s ciljem da prikažu rezultate rada svih sekcija Udruge.

Predsjednica Udruge Kalinka Tatjana Mikolaj poručila je da žele predstaviti bogatstvo ruske kulture, tradicije i ruske kuhinje pripremljene prema autohtonim receptima te predstaviti mlade talente i simpatizere ruske kulture.

Već 12 godina gosti ustaju od stola oduševljeni ruskom kuhinjom zahvaljujući glavnoj kuharici manifestacije Lori Levchuk, koja je svoje recepte odlučila otkriti u kuharici "Recepti mame Lore" koja je prigodno predstavljena na održanoj manifestaciji kojoj su nazočili zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek i predsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content