Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dan planeta Zemlje - 22. travnja

Datum objave: 22. travnja 2021.

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se ojačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu i zaštiti prirode. Ideja obilježavanja Dana planeta Zemlje pojavila se još davne 1969. godine, no prvi put je obilježen 22. travnja 1970. godine. Službeno se Dan planeta Zemlje obilježava od 1992. godine, a u našoj zemlji organizirano se obilježava od 1990. godine.
Tema ovogodišnjeg 51. Dana planeta Zemlje glasi "Restore Our Earth" (Obnovimo našu Zemlju), a namjera je prikazati realnost i prisutnost klimatskih promjena te motivirati na veće zalaganje i promjene koje će doprinijeti boljitku svih nas.

Za više informacija posjetite:

https://www.earthday.org/earth-day-2021/

https://www.earthday.org/toolkit-earth-day-2021-restore-our-earth/

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content