-1.1 °C
1024.0 hPa
80 %

Održana radionica „Poboljšanje kvalitete prijavljenih podataka u bazi Registra onečišćavanja okoliša (ROO) za područje Međimurske županije“

Datum objave: 6. ožujka 2020.

Upravni odjel za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okoliša Međimurske županije u suradnji s tvrtkom Oikon d.o.o. Zagreb održao je 4. ožujka 2020. godine u Multimedijalnoj dvorani Tehnološko – inovacijskog centra Međimurje d.o.o.  Čakovec, radionicu u svrhu poboljšanja kvalitete prijavljenih podataka u bazi Registra onečišćavanja okoliša za područje Međimurske županije.
Registar onečišćavanja okoliša je informacijski sustav kojeg uspostavlja, vodi i održava Ministarstvo zaštite okoliša i energetike, a predstavlja skup podataka o izvorima, vrsti, količini, načinu i mjestu ispuštanja i/ili prijenosa onečišćujućih tvari u zrak, vodu i/ili more i tlo te proizvedenome, sakupljenome i obrađenome otpadu.
Radionici su prisustvovala 52 obveznika koji obavljaju djelatnost uslijed koje dolazi do ispuštanja i prijenosa onečišćujućih tvari u okoliš, odnos obveznika koji prijavljuju podatke u bazu ROO. Na radionici su predstavljeni najčešći problemi kod unosa podataka o obvezniku dostave podataka u obrascima PI-1 i PI-2, o ispuštanjima i/ili prijenosu onečišćujućih tvari u otpadnim vodama iz ispusta obveznika i iz sustava javne odvodnje u obrascima PI-V i KI-V, o ispuštanjima onečišćujućih tvari u zrak u obrascu PI-Z te o otpadu u obrascima NO, SO i OZO. Nakon prezentacije uslijedila je stručna rasprava, te davanje odgovora predavača na postavljena pitanja sudionika radionice.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content