Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Projektom „Korak prema uspjehu“ do lakšeg zapošljavanja slijepih i slabovidnih osoba

Datum objave: 5. ožujka 2020.

U Velikoj vijećnici Međimurske županije održana je konferencija „Korak prema uspjehu“ čiji je primarni cilj povezivanje poslodavaca i nezaposlenih slijepih i slabovidnih osoba. Nositelj projekta je Udruga slijepih Međimurske županije, a partneri su Udruga slijepih Zagreb i Udruga slijepih SMŽ Sisak. Glavni ciljevi projekta su provedba verificiranih programa obrazovanja, jačanje kapaciteta stručnjaka iz socijalnog sektora te edukacija potencijalnih poslodavaca za uključivanje slijepih osoba na tržište rada.
Predsjednica Udruge slijepih i slabovidnih osoba Međimurske županije Marija Ciglar predstavila je kompetencije i vještine korisnika u europskom projektu „Korak prema uspjehu“ koji je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda. Vrijednost projekta je 1.389.434,08 kuna, a projekt traje 18 mjeseci. „Želja nam je da se poslodavci, predstavnici partnera, posebno oni iz sektora zdravstva i turizma upoznaju s korisnicima projekta, a to su nezaposlene slijepe i slabovidne osobe.“
Voditelj projekta „Korak prema uspjehu“ Patrick Galeski rekao je kako je 12 osoba steklo kvalifikaciju medicinskih masera, 7 aromaterapije, 6 wellness terapije, 3 njemačkog jezika i 5 engleskog jezika. Također, važno je istaknuti da će stručnjaci iz socijalnog sektora kroz projektne aktivnosti poboljšati svoje metode rada s nezaposlenim slijepim i slabovidnim osobama te će im biti bolja potpora pri samom zapošljavanju. “
Međimurska županija već dugi niz godina ima odličnu suradnju s Udrugom slijepih Međimurske županije, a župan Matija Posavec istaknuo je kako je ključno poslati snažnu poruku potpore ovakvim i sličnim projektima. „Osobe s invaliditetom ne smiju i ne mogu biti isključeni iz društva, te im se mora pružiti prilika na tržištu rada, kao i uključivanje u aktivnosti Udruga. Međimurska županija daje punu podršku Udruzi slijepih i slabovidnih osoba koja provodi brojne aktivnosti čime šaljemo snažnu poruku integracije i socijalizacije.“
U okviru konferencije, Hrvatski zavod za zapošljavanje i Zavod za vještačenje, profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom prezentirali su poticajne mjere za poslodavce koji zapošljavaju osobe s invaliditetom, a održan je i tečaj prepreka koji pokazuje kako je biti slijep i raditi sa slijepim i slabovidnim osobama.
Saborska zastupnica Snježana Sabolek, te glavni tajnik Živog zida Tihomir Lukanić jednom su korisniku projekta donirali stol za masiranje.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content