Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Vinskim puteljcima po međimurskim bregima – iz godine u godinu Vincekovo okuplja sve više sudionika

Datum objave: 19. siječnja 2020.

Međimurski vinogradi proteklog su vikenda bili središte obilježavanja Vincekova koje se već tradicionalno održava u prigodi blagdana sv. Vinka, zaštitnika vinara i vinogradara. Mnogi međimurski vinogradari prigodnim ceremonijama u svojim goricama obilježavaju svojevrsni službeni početak godišnjeg vegetativnog ciklusa vinove loze i započinju novu vinogradarsku godinu.
Posljednja dva dana u Međimurju se prigodom obilježavanja Vincekova okupilo nekoliko tisuća ljudi iz čitave Hrvatske, ali i Slovenije, Austrije, Mađarske i drugih zemalja koji su prisustvovali organiziranim pohodima po međimurskim bregima. Turistička zajednica Općine Nedelišće zajedno s Vinskom kućom Kerman i Općinom Nedelišće, Turistička zajednica Općine Štrigova te Planinarsko društvo “Bundek” Mursko Središće i ove godine su u suradnji s vinogradarima organizirali pohode koji su postali prepoznatljiva turistička manifestacija Međimurja. Šetnjom prekrasnim brežuljcima gornjeg Međimurja brojni sudionici imaju priliku upoznati geografske, kulturne i povijesne osobitosti najuspješnije destinacije kontinentalnog turizma uz dobru kapljicu, veselo društvo i bogatu gastronomsku ponudu, a upravo je Vincekov pohod u organizaciji PD „Bundek“ Mursko Središće, Hrvatski planinarski savez proglasio najboljom planinarskom akcijom u Hrvatskoj 2010., 2016. i 2018. godine.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content