Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurska županija objavila natječaj za dodjelu stipendija djeci hrvatskih branitelja za školsku godinu 2019./2020.

Datum objave: 16. listopada 2019.

Međimurska županija već tradicionalno svake godine objavljuje natječaj za dodjelu stipendija djeci hrvatskih branitelja. U prošloj školskoj godini odobrene su 62 stipendije, a natječaj za školsku godinu 2019./2020. objavljen je na službenim mrežnim stranicama Međimurske županije te u lokalnom tjednom tisku.
Stipendije od 3.000 kuna godišnje dodjeljuju se redovnim učenicima srednjih škola koji imaju mjesto prebivališta u Međimurskoj županiji ukoliko im je jedan od roditelja umrli, zatočeni, poginuli ili nestali hrvatski branitelj, hrvatski vojni invalid Domovinskog rata s prebivalištem u Međimurskoj županiji, nezaposleni hrvatski branitelj ili umirovljeni hrvatski branitelj s prebivalištem u Međimurskoj županiji.
Stipendije se dodjeljuju djeci umrlih, zatočenih, poginulih i nestalih hrvatskih branitelja i djeci hrvatskih ratnih vojnih invalida čiji prosjek primanja po članu zajedničkog domaćinstva nije veći od dvostrukog iznosa osobnog poreznog odbitka (7.600 kuna), a za djecu razvojačenih nezaposlenih ili umirovljenih hrvatskih branitelja čiji prosjek primanja po članu zajedničkog domaćinstva nije veći od iznosa osobnog poreznog odbitka (3.800 kuna).
Obrazac prijave uz svu potrebnu dokumentaciju predaje se Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu i šport (soba 51), Ruđera Boškovića 2, Čakovec, do 11. studenog 2019. godine, radnim danima, od 9 do 13 sati, a dokumente je moguće poslati i poštom. Obavijesti o rezultatima natječaja bit će dostavljene sudionicima do 20. prosinca 2019. godine.
Sve potrebne informacije možete pronaći na sljedećem linku: https://medjimurska-zupanija.hr/2019/10/10/natjecaj-za-dodjelu-ucenickih-stipendija-djeci-hrvatskih-branitelja-za-skolsku-godinu-2019-2020/
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content