-4.2 °C
1032.0 hPa
74 %

Čestitka župana Međimurske županije Matije Posavca povodom Dana neovisnosti

Datum objave: 8. listopada 2019.

Poštovane Međimurke i Međimurci,
u znak sjećanja na odluku Hrvatskog sabora 1991. godine o raskidanju državnopravnih veza s bivšom državom, 8. listopada danas obilježavamo kao ponosni građani samostalne i slobodne Hrvatske. Jedan je to u nizu datuma koji su obilježili razdoblje koje je krvavim slovima upisano u hrvatsku povijest i na kojem počivaju temelji postojanja naše države. Dan neovisnosti podsjeća nas na herojstvo hrvatskih branitelja, posebice onih koji su položili svoje živote u obrani domovine te upravo njima dugujemo najveću zahvalnost i poštovanje za junaštvo i požrtvovnost kojima su stvoreni preduvjeti za modernu i demokratsku Hrvatsku.
Neizmjeran doprinos u borbi, oslobađanju i izgradnji domovine dalo je i naše Međimurje, naši branitelji i policajci, a ovo je prilika da im iskreno zahvalimo. Zajedništvo, snaga i hrabrost samo su neke od vrijednosti koje su pokazali na dugom putu stjecanja samostalnosti, a na nama je da te vrijednosti čuvamo, održavamo i svojim radom nastavimo napore stvaranja uspješne budućnosti u zemlji za koju su mnogi dali svoje živote. Upravo je boljitak naših mladih misao koja nas mora voditi naprijed jer na nama je da slijedimo smjer koji su nam zadali naši branitelji, da gradimo zajednicu u kojoj je svaki čovjek cijenjen, u kojoj je svaki radnik plaćen koliko svojim radom zaslužuje, zajednicu koja je tolerantna te brine i za najslabijeg pojedinca.
Ovaj datum neka nas podsjeti da svatko od nas ima odgovornost prema našoj državi i društvu te je naša obaveza da sjećanje na Domovinski rat i njegove vrijednosti čuvamo i ostavimo nasljeđe budućim naraštajima. Stoga Vas pozivam da 8. listopada obilježimo svečano i dostojanstveno te svim Međimurkama i Međimurcima čestitam Dan neovisnosti!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         ŽUPAN

Matija Posavec, mag.ing.     

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content