Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Otvoren natječaj „Razvoj malog i srednjeg poduzetništva i obrta na područjima naseljenim pripadnicima nacionalnih manjina“

Datum objave: 2. rujna 2019.

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta objavilo je natječaj „Razvoj malog i srednjeg poduzetništva i obrta na područjima naseljenim pripadnicima nacionalnih manjina“ koji je namijenjen poduzetnicima koji djeluju u prve četiri skupine prema indeksu razvijenosti i s udjelom više od 5 % pripadnika nacionalnih manjina u stanovništvu.
 
Iz Međimurske županije to su poduzetnici koji djeluju na području općina Orehovica, Podturen, Mala Subotica i Kotoriba (druga skupina prema stupnju razvijenosti).  
 
Iznos alociranih sredstva za područja razvrstana u drugu skupinu iznosi 2.250.000,00 kuna. Najniži iznos potpore koji se može dodijeliti je 50.000,00 kuna, dok je najviši iznos potpore 200.000,00 kuna. Intenzitet potpore označava udio sredstava s kojim davatelj potpore sudjeluje u financiranju predloženog projekta i može dosegnuti do 100% ukupno prihvatljivih troškova.
 
Prihvatljivi troškovi su:
1) ulaganja u proizvode/usluge, proširenje ponude proizvoda/usluge, proširenje proizvodnje i pružanja usluga i/ili proširenje tržišta, uvođenje proizvoda/usluga na tržište, uključujući troškove vanjskih usluga u razvoju novog proizvoda/usluge
2) nabava strojeva i radnih strojeva, postrojenja i opreme, mjernih i kontrolnih uređaja i instrumenata te računalnih programa namijenjenih isključivo za obavljanje poslovne djelatnosti
3) poboljšanje i prilagodbu poslovnog prostora za obavljanje poslovne djelatnosti
4) edukacija/stručno osposobljavanje vlasnika i zaposlenika
5) usluge korištenja vanjskih subjekata u razvoju proizvoda (atestiranje opreme i instalacija, testiranje proizvoda, promotivne aktivnosti, grafička rješenja i inovacija u dizajnu proizvoda, ambalaži i dr.)
6) marketinške aktivnosti (nastup na domaćim i inozemnim sajmovima (zakup, opremanje izložbenog prostora, korištenje vanjskih usluga pri istraživanju tržišta (benchmarking), stvaranje tržišne marke, oblikovanje proizvoda/usluge (dizajn), izrada web stranice i izrada promidžbenog materijala).
Prijave na natječaj se zaprimaju od 29. kolovoza do 27. rujna 2019.
 
Za više informacija o natječaju kontaktirajte  Javnu ustanovu za razvoj Međimurske županije REDEA mailom na kristina.pevec@redea.hr ili telefonom: 040 395 572.
 
Natječajna dokumentacija dostupna je na poveznici: https://www.mingo.hr/page/otvoreni-javni-poziv-za-program-razvoj-malog-i-srednjeg-poduzetnistva-i-obrta-na-podrucjima-naseljenim-pripadnicima-nacionalnih-manjina-za-2019

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content