Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.5 °C
1025.0 hPa
53 %

Čestitka župana Posavca povodom Dana državnosti

Datum objave: 25. lipnja 2019.

Povodom Dana državnosti, župan Međimurske županije Matija Posavec žiteljima Međimurske županije uputio je čestitku u kojoj stoji:
   “Poštovane Međimurke i Međimurci!
 Hrvatski građani 19. svibnja 1991. godine izašli su na referendum i snažno izrazili stav da žele suverenu i samostalnu Republiku Hrvatsku. Temeljem želje i volje 94% građana 25. lipnja 1991. Sabor Republike Hrvatske donio je povijesnu odluku, odluku koje se danas sjećamo ispunjeni ponosom, ali i žalom zbog teškog puta koji smo prošli tijekom duge borbe za samostalnost Hrvatske.
 S velikim pijetetom prisjećamo se zasluge i žrtve naših branitelja, onih najzaslužnijih za ostvarenje sna o stvaranju hrvatske države. Mnogi sinovi, očevi, braća, rođaci i prijatelji dali su svoje živote, a Dan državnosti prilika je da odamo počast herojima čija su imena trajno utkana u temelje slobodne, demokratske i neovisne hrvatske države. Vječno ćemo pamtiti imena 78 međimurskih boraca koji su diljem Hrvatske kao dio vojnih i policijskih postrojba položili svoje živote za domovinu.
 Prije 28 godina i formalno pravno rođena je naša Hrvatska. Naša je dužnost mlade generacije učiti, a starije podsjećati na značajne datume iz naše povijesti. No na nama je odgovornost da ostvarujemo ono za što smo se početkom 90-ih godina prošlog stoljeća tako grčevito borili. Na nama je odgovornost da naša Hrvatska bude zemlja slobode, demokracije, otvorenosti i tolerancije, zemlja pravednosti i solidarnosti, zemlja koja iskorištava svoj potencijal i prilike.
 Sve te vrijednosti njegujemo u našem Međimurju, stvarajući razvijenu regiju predanim radom, strategijom, odvažnošću i poštenjem. Danas živimo u modernoj i suverenoj državi, članici Europske unije. Trudom i zajedničkim angažmanom možemo  i moramo osigurati prosperitetnu budućnost naraštajima koji dolaze iza nas, u regiji i državi koje toliko volimo.
 Svima Vama, dragim Međimurkama i Međimurcima, upućujem čestitku uz ovogodišnji Dan državnosti sa željom da i dalje zajedno gradimo državu po vlastitoj mjeri, okrenuti boljoj budućnosti.
 

Čestitam Vam Dan državnosti!

 
               

ŽUPAN

Matija Posavec, mag. ing.“

 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content