Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.0 °C
1028.0 hPa
71 %

Akcijom „Katruže za Katružu“ prikupljeno 23.618,30 kuna

Datum objave: 11. lipnja 2019.

Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ u okviru svojih aktivnosti i ove je godine organizirala tradicionalnu akciju „Katruže za Katružu“ koja se odvijala u Čakovcu, Prelogu, Murskom Središću, Nedelišću, Belici, Svetoj Mariji i Pribislavcu.
Humanitarna prodaja cvijeća započela je 11. svibnja 2019. godine u Murskom Središću, gdje su članice tamošnjeg Društva žena prikupile 3.920,00 kuna. Tjedan dana kasnije Udruga žena Nedelišće u svom je mjestu prikupila 1.110,00 kuna, dok su aktivistice „Katruže“ u Svetoj Mariji prikupile 2.568,70 kuna. Katruže su prodavane i u Čakovcu, a prodaju su podržale članice i članovi Kulturno-umjetničkog društva „Mačkovec“ i Društva žena Gornji Kraljevec. Donacijama je prikupljeno 6.527,60 kuna. Istoga dana Udruga žena Općine Belica prikupila je 2.220,00 kuna. Angažirala se i Udruga žena „Magnolija“ te u Pribislavcu prikupila 777,00 kuna. Posljednja akcija održana je 1. lipnja 2019. u Prelogu, gdje su članice Udruge žena „Priločko srce“ prikupile 6.110,00 kuna. U akciju su se uključili i djelatnici Međimurske županije koji su prikupili 385,00 kuna. 
Ukupno je prikupljeno 23.618,30 kuna
„Zahvaljujemo svima koji su poklonili katruže te svima koji su donacijom cvijet katruže odnijeli u svoj dom, kao i dragim ljudima koji su sudjelovali u provođenje akcije. Hvala učenicima i djelatnicima osnovnih škola u Šenkovcu, Strahonincu, Maloj Subotici i Pribislavcu, Udruzi žena Stanetinec te Gradskoj kavani Čakovec. Hvala i medijima koji rad „Katruže“ prate već devetnaest godina. Međimurci su još jednom pokazali humanost i dobrotu te pomogli onima kojima je to najpotrebnije - bolesnima s područja Međimurske županije.“, poručuju iz Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“.


               

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content