Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurski vrtićarci i osnovnoškolci prikupili 161.700 kg papira

Datum objave: 6. lipnja 2019.

Povodom Svjetskog dana zaštite okoliša koji se na globalnoj razini obilježava od 1972. godine, u organizaciji čakovečke tvrtke za zbrinjavanje i reciklažu otpada Unimer d.o.o  i pokroviteljstvo Međimurske županije tradicionalno je provedena akcija „Papir nije smeće“ u koju su se uključila djeca predškolske i osnovnoškolske dobi sa svojim odgajateljima i učiteljima, ali i roditeljima koji su im pomogli u prikupljanju starog papira. Akcija je trajala od 17. svibnja 2018. do 20. svibnja 2019. godine.
Sudjelovale su 22 osnovne škole s ukupno 7.162 učenika i 17 vrtića s ukupno 1.012 polaznika te su ukupno prikupili 161.700 kilograma starog papira, a na žiro račune škola i vrtića isplaćeno je 32.340 kuna. Osim isplate novčane naknade za količine prikupljenog papira, organizatori motiviraju sakupljače i sa novčanim nagradama za tri prvoplasirane škole i tri najuspješnija vrtića u kategoriji po prosječnoj količini prikupljenog papira po učeniku, odnosno polazniku vrtića.  Osigurane su novčane nagrade od 3.000,00, 2.000,00 i 1.000,00 kn.
Najuspješnija škola bila je OŠ Donji Kraljevec s 91,51 kg papira po učeniku, slijedi ih OŠ Nedelišće sa 66,35 kg papira te OŠ Domašinec s 65,31 kg papira, a među vrtićarcima najviše je prikupljeno u Dječjem vrtiću Stonoga iz Novog Sela Rok – 448,11 kilograma papira po polazniku. Slijede Dječji vrtić Pčelice iz Ivanovca s 241,75 kg i Dječji vrtić Krijesnice iz Čakovca s 210 kg papira.
Direktor Branko Gregur zahvalio je svim sudionicima te istaknuo da na ovaj način već dugi niz godina o važnosti zaštite okoliša uspješno educiraju djecu od malih nogu, a pored toga odgajaju ekološki osviještene osobe. Mališanima koji su danas bila na svečanom preuzimanju nagrada čestitao je i zamjenik gradonačelnika grada Čakovca Zoran Vidović.
Mlade sudionike je pohvalio te im čestitao i župan Međimurske županije Matija Posavec koji je istaknuo važnost odgoja od malih nogu, ali i širenje svijesti o skupljanju sekundarnih sirovina, razvrstavanju otpada i održivom razvoju.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content