4.1 °C
1024.0 hPa
59 %

18. olimpijski festival dječjih vrtića okupio 600-tinjak djece

Datum objave: 24. svibnja 2019.

Mališani iz 15 dječjih vrtića s područja Međimurske županije okupili su se na stadionu SRC-a Mladost na 18. izdanju Olimpijskog festivala dječjih vrtića. Oko 600-tinjak djece natjecalo se u 5 disciplina - mali nogomet, bacanje loptice, trčanje na 25 metara, štafeta 4×25 metara i skok u dalj, a samu manifestaciju organizirala je Zajednica sportskih udruga i saveza Međimurske županije.
Mališane iz dječjih vrtića,pozdravio je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je ujedno i otvorio natjecanje zajedno s gradonačelnikom Grada Čakovca Stjepanom Kovačem i predsjednikom Zajednice sportskih udruga i saveza Međimurske županije Matom Kljajićem. Olimpijsku zastavu nosili su prošlogodišnji pobjednici Olimpijade, mališani iz Dječjeg vrtića Ftičeki – David Patarčec, Jakov Horvat, Ivano Gudlin, Ema Čevizović, Vita Andrašec i Karla Karmar, a olimpijski plamen imao je priliku nositi po jedan predstavnik svakog vrtića.
Najvažnija poruka koja se želi prenijeti djeci od najmlađe dobi je pozitivan utjecaj i vrijednosti sporta. „Nije važno pobijediti već sudjelovati i boriti se časno.“, poručili su organizatori. Kroz igru i sportske aktivnosti djeca imaju priliku stvarati prijateljstva i zdrave navike života. Dječji vrtić Cipelica pokazao se najboljim u malonogometnim i atletskim aktivnostima te je proglašen ukupnim pobjednikom Olimpijade.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content