Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Humanost, hrabrost, poštenje i dobrota temelj su zdravog društva - supružnicima Hoblaj i Kristijanu Srpaku dodijeljena Povelja Međimurske županije

Datum objave: 4. veljače 2019.

Supružnici Marina i Vladimir Hoblaj te Kristijan Srpak ponos su Hrvatske i Međimurja, mali, obični ljudi koji su svojim dobrim djelima dokazali da su istinske vrijednosti humanost, poštenje, dobrota, stavljanje života i potreba drugih ispred svojih temelj zdravoga društva kojemu treba težiti.
Župan  Međimurske županije Matija Posavec, sa zamjenicima Sandrom Herman i Josipom Grivcem povodom nagrade „Ponos Hrvatske“ upriličio je prijem na kojemu je supružnicima Hoblaj i Kristijanu Srpaku uručena i Povelja Međimurske županije kako bi im još jednom zahvalio na humanosti, plemenitosti i primjeru koji pružaju čitavom društvu.
Kristijan Srpak pretrčao je stotine kilometara kako bi bolesnom dječaku Ivanu Sabolu prikupio sredstva za transplantaciju bubrega u Padovi. Posebno se zahvalio na, kako je kazao ljudskosti i svemu što je učinjeno od početka akcije „Pomozimo Ivanu“, ali i čestitci na osvojenoj nagradi. „Županija nam je prva čestitala te je župan i osobno popratio dodjelu prošloga petka u Zagrebu što nam puno znači te je skromno istaknuo kako mu je  drago da je mogao pomoći svom malom prijatelju. „Vrijeme provedeno s Ivanom nakon svake utrke, naše slobodno vrijeme, rezultiralo je prijateljstvom za cijeli život…Vjerujem da su svi ljudi koje sretnemo poslani nama s razlogom… “,  u emotivnom obraćanju kazao je Kristijan Srpak te dodao kako prima pozive iz cijele Hrvatske ljudi koji se žele uključiti i pomoći.
Marina i Vladimir Hoblaj, samozatajni supružnici iz Murskog Središća imaju šestero udomljene djece, a tijekom godina u njihovoj obitelji bilo je smješteno 10- ero udomljene djece. „Ova je nagrada ohrabrenje i poticaj, a potporu brojnih ljudi primili smo sa zahvalnošću. U Hrvatskoj ima roditelja koji nikad neće biti vijest, iako brižno skrbe o djeci, bila ona biološka, posvojena ili udomljena i svi su oni ponos Hrvatske, a ono najvažnije je da djeca osjete gdje i kome pripadaju, što je moguće samo u obitelji “, istaknuli su supružnici Hoblaj. Njih je za nagradu kandidirala njihova prva posvojena kćer koju su kao bebu staru svega petnaest dana donijeli kući što nisu niti znali sve do obavijesti o nagradi.
„Ovo je velika stvar i želimo vam zahvaliti i pokazati koliko se ponosimo vama te vam ovom prilikom dodjeljujem povelju Međimurske županije za sve što ste učinili i činite za one kojima je pomoć najpotrebnija. Upravo zbog ljudi kao što ste vi svijet može i mora biti bolji. Hvala vam što ste se posvetili drugima kako biste olakšali i uljepšali njihove živote. Budite uvjereni da ste nas i ljude diljem Međimurja i Hrvatske potaknuli da svatko na svoj način pomognemo kome i koliko možemo i zajednički pridonesemo izgradnji zdravoga društva kojemu istinski težimo.“ rekao je župan Posavec koji je sa svojim zamjenicima uručio Povelje i simbolične poklone.
Povelja Međimurske županije predviđa i nagradu u iznosu 2.000,00 kuna koja će supružnicima Hoblaj dobro doći za pokrivanje dijela troškova brojnih  izvannastavnih aktivnosti u kojima djeca obitelji Hoblaj aktivno sudjeluju, dok će Kristijan Srpak čitav iznos uplatiti svom malom prijatelju Ivanu za daljnje liječenje.
„Ponos Hrvatske“ nagrada je namijenjena ljudima koji svojim djelima i nesebičnošću stvaraju pozitivno ozračje u široj zajednici te potvrđuju ljudskost kao jednu od trajnih vrijednosti, a dodjeljuje je  Hrvatska radiotelevizija, udruga Ponos Hrvatske i dnevni list 24 sata.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content