6.3 °C
1024.0 hPa
20 %

Obilježeno 97. godina djelovanja Ekonomske i trgovačke škole Čakovec

Datum objave: 1. prosinca 2018.

U Ekonomskoj i trgovačkoj školi Čakovec, održana je svečana manifestacija kojom su djelatnici i učenici škole obilježili 97. obljetnicu postojanja. Osnovana još davne 1921. godine kao Kraljevska dvorazredna trgovačka škola, dosad je obrazovala više od 15 tisuća učenika, a u njenom radu sudjelovalo je više od 650 djelatnika.
Riječi pozdrava uputila je ravnateljica Bosiljka Vinković Kukolić: „Tijekom 97. godina postojanja i poučavanja u ovoj školi odrasle su mnoge generacije. Život škole protekle godine obilježili su mnogi uspješni projekti, naši marljivi učenici zauzeli su odlična mjesta na županijskim i državnim natjecanjima i smotrama iz svih područja. Iz dana u dan rastemo u skladu s razvojem društva, o čemu govore naši rezultati.“ Ekonomska i trgovačka škola predvodnik je mnogih projekata, surađuje sa školama iz inozemstva, ima aktivnu učeničku zadrugu projekt „Mirisni vrt“ koji je nedavno osvojio nagradu projekta HRT-a „Najljepši školski vrtovi“. Ipak, kao jedan od najbitnijih projekata koji se trenutno provodi ravnateljica je istaknula obnovu zgrade: „Uskoro ćemo završiti i svečano otvoriti obnovljenu školu i dvoranu te na tome zahvaljujem Međimurskoj županiji bez koje taj projekt ne bi bilo moguće realizirati“.
Svečanosti su prisustvovali i zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport  Branko Sušec, ravnatelji međimurskih srednjih škola, partneri škole te mnogi predstavnici društvenog i kulturnog života Međimurja.
Uz pomoć profesora učenici su pripremili bogat program kroz koji su se predstavili svi aktivi škole. Prikazali su svoja znanja i vještine u ekonomiji, stranim jezicima, sportu i glazbi, ali i nasmijali prisutne zabavnim sadržajem. Ekonomsku i trgovačku školu Čakovec danas polazi oko 590 učenika, zaposleno je 88 djelatnika. Brojna priznanja i nagrade koje škola osvaja u područjima stručnih i općeobrazovnih predmeta, kulture, zabave i sporta dokaz su odlične suradnje učenika i djelatnika, čiji uspjeh doprinosi razvoju obrazovne strukture cijele županije.

Uspješna Noć muzeja u Međimurju – Riznicu Međimurja razgledalo 1 500 posjetitelja
Povodom otvorenja rekonstruiranog Odjela abdominalne i dječje kirurgije Županijska bolnica Čakovec ugostila liječnike iz Klinike za dječje bolesti Zagreb na jednodnevnom Simpoziju o dječjoj kirurgiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content