Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Tehnička škola Čakovec na putu da postane najjači regionalni centar strojarstva

Datum objave: 24. srpnja 2018.

Tehnička škola Čakovec odlukom Ministarstva znanosti i obrazovanja postala je regionalni centar kompetentnosti u sektoru strojarstva, te je tako na javnom pozivu odabrana među strukovne škole u koje će se narednih godina razvijati kao mjesta izvrsnosti učenja. Tim povodom danas je održana konferencija za medije u vanjskim prostorima Tehničke škole Čakovec na kojoj su sudjelovali župan Međimurske županije Matija Posavec zajedno sa zamjenicom Sandrom Herman, ravnatelj škole Dražen Blažeka, te predstavnice REDEA-e Ana Kralj, Petra Pavičić i Barbara Srnec Bujanić.
"Razvijanje centra kompetentnosti u području strojarstva cilj je na kojem radimo već dulje razdoblje, te je prema brojnim pokazateljima Tehnička škola Čakovec vodeća u Hrvatskoj upravo u tom sektoru. Početna sredstva ulažu se u građevinske radove i opremanje, dok će ostala sredstva biti uložena u ljude što nam je vrlo bitno jer konkurentnost možemo postići upravo uz educiranje koje ovaj
projekt pruža. Bitno je napomenuti i da bez podrške Županije i naših gospodarstvenika ne bi bilo moguće ostvariti zadane ciljeve", istaknuo je ravnatelj Blažeka.
Župan Posavec istaknuo kako strukovna zanimanja postaju sve privlačnija
Tehnička škola Čakovec kandidirala se u području strojarstva u kojem već dulji niz godina postiže odlične rezultate, a u ovom projektu surađuje zajedno s još 5 strukovnih škola s područja Hrvatske. Župan Posavec iznimno je zadovoljan dobivenim centrom kompetentnosti te ističe kako je ovo tek početak te da vjeruje da će upravo Međimurje dobiti najjači regionalni centar strojarstva.  "Tehnička škola Čakovec s više od 840 učenika ima mnogo potencijala, a upravo će uz razvoj ovog centra ti učenici izlaziti iz obrazovnog sustava Međimurja spremni za tržište rada. Projektu se pristupilo vrlo ambiciozno što pokazuje podatak  14 poduzetnika, 3 visoka učilišta, Zavod za zapošljavanje, Gospodarska komora i ostali, a strukovno obrazovanje time postaje sve privlačnije", dodao je župan.
Ovom Odlukom škola konkurira za 48 milijuna bespovratnih europskih sredstava. Naime, iz EU fondova u okviru operativnih programa Konkurentnost i kohezija 2014-2020 i Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020., financirat će se 85 posto iznosa, a preostali dio osigurat će Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Prvog kolovoza kreću javni natječaji ministarstva regionalnog razvoja preko kojih će se dobivati značajna sredstva. Tehnička škola čakovec tako će dobiti bolje uvjete i infrastrukturu, konkretniju praktičnu nastavu i vježbe, a kako bi učenici bili osposobljeni za buduća radna mjesta ili nastavak školovanja, ulagat će se u najbolju opremu i osposobljavanje nastavnika.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1698" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content