-1.1 °C
1024.0 hPa
79 %

Tehnička škola Čakovec na putu da postane najjači regionalni centar strojarstva

Datum objave: 24. srpnja 2018.

Tehnička škola Čakovec odlukom Ministarstva znanosti i obrazovanja postala je regionalni centar kompetentnosti u sektoru strojarstva, te je tako na javnom pozivu odabrana među strukovne škole u koje će se narednih godina razvijati kao mjesta izvrsnosti učenja. Tim povodom danas je održana konferencija za medije u vanjskim prostorima Tehničke škole Čakovec na kojoj su sudjelovali župan Međimurske županije Matija Posavec zajedno sa zamjenicom Sandrom Herman, ravnatelj škole Dražen Blažeka, te predstavnice REDEA-e Ana Kralj, Petra Pavičić i Barbara Srnec Bujanić.
"Razvijanje centra kompetentnosti u području strojarstva cilj je na kojem radimo već dulje razdoblje, te je prema brojnim pokazateljima Tehnička škola Čakovec vodeća u Hrvatskoj upravo u tom sektoru. Početna sredstva ulažu se u građevinske radove i opremanje, dok će ostala sredstva biti uložena u ljude što nam je vrlo bitno jer konkurentnost možemo postići upravo uz educiranje koje ovaj
projekt pruža. Bitno je napomenuti i da bez podrške Županije i naših gospodarstvenika ne bi bilo moguće ostvariti zadane ciljeve", istaknuo je ravnatelj Blažeka.
Župan Posavec istaknuo kako strukovna zanimanja postaju sve privlačnija
Tehnička škola Čakovec kandidirala se u području strojarstva u kojem već dulji niz godina postiže odlične rezultate, a u ovom projektu surađuje zajedno s još 5 strukovnih škola s područja Hrvatske. Župan Posavec iznimno je zadovoljan dobivenim centrom kompetentnosti te ističe kako je ovo tek početak te da vjeruje da će upravo Međimurje dobiti najjači regionalni centar strojarstva.  "Tehnička škola Čakovec s više od 840 učenika ima mnogo potencijala, a upravo će uz razvoj ovog centra ti učenici izlaziti iz obrazovnog sustava Međimurja spremni za tržište rada. Projektu se pristupilo vrlo ambiciozno što pokazuje podatak  14 poduzetnika, 3 visoka učilišta, Zavod za zapošljavanje, Gospodarska komora i ostali, a strukovno obrazovanje time postaje sve privlačnije", dodao je župan.
Ovom Odlukom škola konkurira za 48 milijuna bespovratnih europskih sredstava. Naime, iz EU fondova u okviru operativnih programa Konkurentnost i kohezija 2014-2020 i Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020., financirat će se 85 posto iznosa, a preostali dio osigurat će Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Prvog kolovoza kreću javni natječaji ministarstva regionalnog razvoja preko kojih će se dobivati značajna sredstva. Tehnička škola čakovec tako će dobiti bolje uvjete i infrastrukturu, konkretniju praktičnu nastavu i vježbe, a kako bi učenici bili osposobljeni za buduća radna mjesta ili nastavak školovanja, ulagat će se u najbolju opremu i osposobljavanje nastavnika.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1698" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content