Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Druženje s novinarima: Iza Međimurske županije godina u kojoj su građani reizborom honorirali sav rad u prošlom mandatu

Datum objave: 20. prosinca 2017.

2017. godina je bila godina lokalnih izbora gdje su rezultati pokazali sve, građani su nam dali svoju podršku, ali samim time dali nam još veću odgovornost i još manje prava na pogrešku. Stoga u narednom razdoblju slijedi još veći angažman u razvoju našeg Međimurja“, jasan je bio na sumiranju 2017. župan Međimurske županije Matija Posavec koji je već tradicionalno okupio novinare i medijske djelatnike regije na druženju sa županijskim čelnicima povodom božićno – novogodišnjih blagdana. Ovo je okupljanje poslužilo kao zaključak godine na izmaku, a pritom su se rezimirali rezultati i aktivnosti vlasti tijekom 12 mjeseci, ali i cijelog mandata u godini lokalnih izbora. Prigoda je iskorištena da se čelnici Međimurske županije zahvale svim medijskim kućama na kvalitetnoj i korektnoj suradnji te praćenju i javnoj objavi brojnih manifestacija, projekata i investicija Međimurja, pa su uz župana na prijemu domaćini bili i njegovi zamjenici Sandra Herman i Josip Grivec, predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak s potpredsjednikom Franjom Makovcem, uz pročelnike, za poslove skupštine i opće poslove Nedu Šarić, za poslove župana Gorana Gotala i za društvene djelatnosti Branka Sušeca.
„Postoji jedan kontinuitet u politici, mislim da su nas građani u protekle 4 godine dobro upoznali, a to su vrlo obilno i honorirali, te će sasvim sigurno u ovom mandatu naše djelovanje biti još jače i energičnije. Ono što radimo postupno no sustavno je to da pretvaramo Županiju iz jedne birokratsko – administrativne u razvojnu instituciju, to pokazujemo svaki dan realizacijom projekata za koje većinu sredstava dobivamo iz nacionalnih i europskih fondova, te ne koristimo sredstva iz izvornog proračuna. Ista usmjeravamo prema građanima na način da vrednujemo pojedinca, motiviramo svaki društveni segment i to ćemo činiti i dalje“, rekao je u prigodnom obraćanju Posavec i uz prigodne čestitke povodom nadolazećih blagdana najavio da stanke neće biti i najavio dinamičnu godinu, ali i godinu u kojoj će biti vidljiv rezultat rada ove vlasti u proteklih nekoliko godina. „Sve što smo trebali pripremiti, pripremili smo, projekte koje smo mogli pokrenuti, pokrenuli smo, sada je vrijeme za korištenje bespovratnih europskih sredstava i dizalice u Međimurju. Smatram da smo dobro ekipiran i uigran tim, iako će se on nadograđivati sukladno potrebama projekta, ali i smjene generacija s obzirom da je samo ove godine osam ljudi otišlo iz Županije kako u mirovinu ili u privatni sektor“, zaključio je.  Neformalno druženje kojim je zaključena godina osim zahvale za praćenje međimurskih projekata, predstavnici vlasti pozvali su na nastavak transparentnog rada u boljitku našeg kraja.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1365" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content