Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1030.0 hPa
77 %

Međimurska županija i hrvatski stomatolozi zajedničkim projektom daruju četkice nižim razredima osnovnih škola

Datum objave: 24. ožujka 2017.

Posljednje informacije epidemioloških istraživanja, Hrvatsku svrstavaju na pretposljednje  mjesto u Europi po pitanju oralnog zdravlja. Upravo iz tih razloga počele su pojačane preventivne aktivnosti diljem Hrvatske, dok se u Međimurju provode 12. godinu za redom. Kako je 20. ožujak Svjetski dan oralnog zdravlja, stomatolozi Međimurja na inicijativu Hrvatskog stomatološkog društva i u organizaciji mr.sc. Tanje Rosić, dr. med. dent i odgojiteljice Gordane Šoltić Siladi, predsjednice Društva Naša djeca, organizira Dan zdravog osmijeha u koje uključujemo sve vrtiće grada Čakovca i okolice te djecu osnovnih škola.
Cilj je istaknuti i informirati javnost o važnosti čuvanja oralnog zdravlja, prevencije karijesa i paradontalnih bolesti te redovitog odlaženja stomatologu. Stanje oralnog zdravlja nije na zadovoljavajućoj razini, pa je nužno sustavno provoditi preventivne mjere među kojima je iznimno važna edukacija.
Akcija će se održati u subotu, 25. ožujka 2017. godine u 10:30 sati u ulici Matice Hrvatske uz zgradu Doma sindikata. Tom prigodom stomatolozi Međimurja će na štandovima dijeliti propagandni materijal i korisne savjete djeci i njihovim roditeljima.
Da odjek bude jači, tradicionalno nam se pridružuje neka poznata osoba iz javnog života. Tako su nam do sada gosti bili Goran Navojec, Davor Gobac, Mila Elegović, Filip Šovagović i mnogi drugi. Nastupit će oko 200 djece iz čakovečkih vrtića Cipelica, Bambi, Žibeki i Cvrčak, te vrtića Vrapčić iz Šenkovca, dječji zbor "Čakovečki mališani, super dečki iz October Lighta. Ove godine nam opet dolazi Filip Šovagović, budući da je kao lik Zadra imao užasne probleme sa zubima, na našoj prošlogodišnjoj akciji je shvatio da stomatologu treba ići češće i bez straha. Program i ovoga puta  vodi naš glumac Igor Baksa.
Želja nam je preventivnim aktivnostima obuhvatiti mališane u našoj županiji, pa u suradnji sa Međimurskom županijom pripremamo projekt kojem bi ciljana skupina bili niži razredi svih osnovnih škola, dok su  četkice za đake prvake već osigurane.
[ngg_images source="galleries" container_ids="929" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content