Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.4 °C
1026.0 hPa
56 %

Ministar Orepić s međimurskim županom o sigurnosti prometa i očuvanju županijskog statusa policijske uprave

Datum objave: 23. ožujka 2017.

Uz teme reorganizacije  policije, stanja sigurnosti u Međimurskoj županiji, ali i prometne teme, radni sastanak održali su ministar unutarnjih poslova RH Vlaho Orepić i župan Međimurske županije Matija Posavec, uz prisustvo saborske zastupnice Bernarde Topolko, zamjenice župana Sandre Herman i ravnateljice Županijske uprave za ceste Ljerke Cividini. Da je naglasak u svom radu stavio na osluškivanje potreba svih jedinica lokalne i regionalne samouprave dokazao je ministar boravkom u Međimurju, vrativši se nakon samo tri mjeseca i otvaranje nove prometnice u Murskom Središću u prosincu. Upravo je promet bio tema koju je potaknuo sa županom, s ciljem da se nađu rješenja za mnogobrojne poteškoće s kojima se suočavaju građani, dok ga je Posavec uputio u niz ključnih projekata za realizaciju poput izgradnje zaobilaznica na području Međimurja, u Murskom Središću, Prelogu i Nedelišću, kao i s projektima vezanima uz sigurnost i prometnice grada Čakovca. Ujedno mu je pritom predstavio 13 međimurskih projekata kandidiranih za financiranje iz Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske za razdoblje od 2011. do 2020. godine, od čega je ministarstvo prihvatilo čak 6 projekata vrijednih 4,5 milijuna kuna. Tako će se izgraditi biciklistička staza između Hodošana i Ulice Braće Radića, postaviti pokazivači brzine s radarskom detekcijom i dopunskim panelom za prikaz tekstualnog upozorenja u Murskom Središću, osim toga izgraditi biciklistička staza na relaciji Donji Kraljevec – Hemuševec, te od Donjeg Kraljevca do Hodošana, ali i rekonstruirati raskrižja i izgraditi kružni rok u Strahonincu. Zahvaljujući dobroj i kontinuiranoj suradnji ministarstva i Županijske uprave za ceste, ujedno je najavljeno kako se kreće i u rekonstrukciju glavne ceste u Pribislavcu. Kako je objasnio Posavec, ključnu ulogu u provedbi prevencije te sigurnosti građana bez sumnje ima Policijska uprava međimurska, uz dakako Vijeće za prevenciju i osnovanu Zakladu koja predstavlja jedinstveni oblik rada na sigurnosti i osiguranja kvalitetnog života svojih sugrađana u zemlji. Ključ smanjenja stope kriminaliteta u županiji, ali i kreiranje sigurne okoline, zajedničko je postignuće PU međimurske i svih sudionika lokalne zajednice, a upravo je to zajedništvo pohvalio ministar kao dobru sinergiju društva i institucija te naglasio važnu ulogu Sajma sigurnosti koji će se ove godine u Međimurju održati po 4. puta u organizaciji MUP-a, te podršku Međimurske županije. Posavec se dotaknuo i problema krađa, posebice u poljima, ali i po kućanstvima te preventivnog, ali i represijskog djelovanja kada je u pitanju iznalaženje počinitelja, no ujedno i naglasio da je upravo zbog istog reorganizacija sustava nužna, no uz obavezno očuvanje županijskog statusa Policijske uprave međimurske. Najavljeno je kako će se takve odluke preispitati na posebnom sastanku i da će se Međimurska županija uključiti u raspravu te sudjelovati u odlukama.
[ngg_images source="galleries" container_ids="926" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content