Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.2 °C
1030.0 hPa
74 %

Završena najveća investicija u energetiku Međimurja, vrijedna 20 milijuna kuna

Datum objave: 21. ožujka 2017.

Završena je najveća investicija u elektrodistribucijsku mrežu u Međimurskoj županiji otkad je samostalne Hrvatske, rekonstrukcija Trafostanice Trokut u Čakovcu. Zaključenje radova vrijednih 20 milijuna kuna označili su Mladen Hren, direktor Elektre Čakovec, Matija Posavec, župan Međimurske županije, Davor Sokač, pomoćnik direktora HEP-Operatora distribucijskog sustava, saborski zastupnici Bernarda Topolko i Darko Horvat, predstavnici izvođača radova te mnogobrojni uzvanici. Izgrađena prije 50 godina, TS Trokut pokriva oko dvije trećine potreba za električnom energijom u Međimurskoj županiji te predstavlja ključnu točku napajanja Čakovca i središnjeg dijela Međimurja. „Upravo je iz tog razloga bilo neophodno da se uđe u rekonstrukciju, u obnovu elektroenergetskog sustava, uređenje okoliša i promjenu energetske opreme. Postignuta su tri najvažnija cilja, povećanje kapaciteta mreže, pouzdanosti napajanja i potpora aktivnostima prijelaza na 20kV kao budućem cilju“, objasnio je direktor te dodao kako će se na ovakav način povećati pouzdanost, kvaliteta napajanja i sigurnost opskrbe.
Ulaganje donosi kvalitetu i stabilnost opskrbe 
„Ovo je najveća investicija dosad u elektroenergetski sustav Međimurske županije, najveće ulaganje u ovu ključnu elektroenergetsku točku Međimurja, koje jamči stabilnost sustava i dizanje kvalitete opskrbe. Stoga mi je posebno drago da se investicija dogodila upravo kada potrebe tržišta to zahtijevaju, ali ujedno i kako su se u radove uključile domaće građevinske tvrtke. Dokaz odgovornog rada i poslovanja je i činjenica da niti u jednom trenutku ovih građevinskih radova nije bila narušena stabilnost elektroenergetskog sustava te je opskrba električnom energijom svih kupaca bila neprekinuta“, rekao je međimurski župan. Naime radove na rekonstrukciji koji su trajali 18 mjeseci u potpunosti su provele domaće tvrtke, predvođene Končar-KET-om kao glavnim izvođačem te tvrtkama HELB i Međimurje graditeljstvom. Trafostanica je dio kapitalnih ulaganja HEP-Operatora distribucijskog sustava na distribucijskom području Elektre Čakovec, koja na godišnjoj razini iznose oko 15 milijuna kuna i osiguravaju povećani kapacitet i pouzdanost srednjenaponske mreže na području cijele Međimurske županije. „HEP ODS kontinuirano ulaže i ulagat će značajna sredstva u izgradnju, rekonstrukciju, revitalizaciju, sanaciju i obnovu brojnih elektroenergetskih postrojenja. Samo u 2016. godini HEP ODS je na području cijele Hrvatske uložio gotovo milijardu kuna, a jednako visoku razinu ulaganja planira zadržati i u 2017. Te su investicije nužne radi ispunjenja temeljne misije povećanja pouzdanosti i kvalitete isporuke električne energije te poboljšanja naponskih prilika kod kupaca“, rekao je pomoćnik direktora HEP ODS-a.
[ngg_images source="galleries" container_ids="923" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content