Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Završena najveća investicija u energetiku Međimurja, vrijedna 20 milijuna kuna

Datum objave: 21. ožujka 2017.

Završena je najveća investicija u elektrodistribucijsku mrežu u Međimurskoj županiji otkad je samostalne Hrvatske, rekonstrukcija Trafostanice Trokut u Čakovcu. Zaključenje radova vrijednih 20 milijuna kuna označili su Mladen Hren, direktor Elektre Čakovec, Matija Posavec, župan Međimurske županije, Davor Sokač, pomoćnik direktora HEP-Operatora distribucijskog sustava, saborski zastupnici Bernarda Topolko i Darko Horvat, predstavnici izvođača radova te mnogobrojni uzvanici. Izgrađena prije 50 godina, TS Trokut pokriva oko dvije trećine potreba za električnom energijom u Međimurskoj županiji te predstavlja ključnu točku napajanja Čakovca i središnjeg dijela Međimurja. „Upravo je iz tog razloga bilo neophodno da se uđe u rekonstrukciju, u obnovu elektroenergetskog sustava, uređenje okoliša i promjenu energetske opreme. Postignuta su tri najvažnija cilja, povećanje kapaciteta mreže, pouzdanosti napajanja i potpora aktivnostima prijelaza na 20kV kao budućem cilju“, objasnio je direktor te dodao kako će se na ovakav način povećati pouzdanost, kvaliteta napajanja i sigurnost opskrbe.
Ulaganje donosi kvalitetu i stabilnost opskrbe 
„Ovo je najveća investicija dosad u elektroenergetski sustav Međimurske županije, najveće ulaganje u ovu ključnu elektroenergetsku točku Međimurja, koje jamči stabilnost sustava i dizanje kvalitete opskrbe. Stoga mi je posebno drago da se investicija dogodila upravo kada potrebe tržišta to zahtijevaju, ali ujedno i kako su se u radove uključile domaće građevinske tvrtke. Dokaz odgovornog rada i poslovanja je i činjenica da niti u jednom trenutku ovih građevinskih radova nije bila narušena stabilnost elektroenergetskog sustava te je opskrba električnom energijom svih kupaca bila neprekinuta“, rekao je međimurski župan. Naime radove na rekonstrukciji koji su trajali 18 mjeseci u potpunosti su provele domaće tvrtke, predvođene Končar-KET-om kao glavnim izvođačem te tvrtkama HELB i Međimurje graditeljstvom. Trafostanica je dio kapitalnih ulaganja HEP-Operatora distribucijskog sustava na distribucijskom području Elektre Čakovec, koja na godišnjoj razini iznose oko 15 milijuna kuna i osiguravaju povećani kapacitet i pouzdanost srednjenaponske mreže na području cijele Međimurske županije. „HEP ODS kontinuirano ulaže i ulagat će značajna sredstva u izgradnju, rekonstrukciju, revitalizaciju, sanaciju i obnovu brojnih elektroenergetskih postrojenja. Samo u 2016. godini HEP ODS je na području cijele Hrvatske uložio gotovo milijardu kuna, a jednako visoku razinu ulaganja planira zadržati i u 2017. Te su investicije nužne radi ispunjenja temeljne misije povećanja pouzdanosti i kvalitete isporuke električne energije te poboljšanja naponskih prilika kod kupaca“, rekao je pomoćnik direktora HEP ODS-a.
[ngg_images source="galleries" container_ids="923" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content