-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Odlične vijesti za mlade! Međimurska županija raspisala natječaje za kredite i stipendije

Datum objave: 25. listopada 2016.

Oko 3000 međimurskih studenata, svake nove akademske godine na raspolaganju ima nekoliko natječaja i javnih poziva na koje se mogu javiti, a kojima im Međimurska županija olakšava školovanje i obrazovanje. Tako su raspisana dva natječaja usmjerena prema mladima, natječaj za dodjelu studentskih kredita te natječaj za dodjelu učeničkih stipendija djeci hrvatskih branitelja koji su uz popratnu dokumentaciju objavljeni na županijskim internetskim stranicama www.medjimurska-zupanija.hr.
Svi studenti mogu se javiti za kredite do 21.11.!
Za studentske kredite mogu se javiti redovni studenti dodiplomskih, diplomskih ili integriranih studija  u Hrvatskoj i zemljama EU, te redovni i izvanredni studenti studija koji plaćaju školarinu na hrvatskim visokoškolskim ustanovama. Krediti se redovnim studentima po zaključenju ugovora s bankom isplaćuju na osobne račune u mjesečnim ratama od 1.000,00 kuna, dok se krediti za školarine isplaćuju direktno na račune visokoškolskih ustanova.
https://medjimurska-zupanija.hr/2016/10/21/natjecaj-za-dodjelu-studentskih-kredita-i-kredita-za-skolarine-2/
Međimurska županija pokriva u cijelosti troškove kamata tijekom isplate kredita, počeka i mirovanja te najmanje 1% kamate za vrijeme otplate kredita. Prijave na natječaj sa svom potrebnom dokumentacijom podnose se Upravnom odjelu za društvene djelatnosti Međimurske županije do 21. studenog, a spomenimo kako Međimurska županija u sustavu kreditiranja trenutno ima 152 studenta.
3000 kuna svakom djetetu hrvatskog branitelja
Stipendije za školsku godinu 2016./2017. u iznosu od 3.000,00 kuna dodijelit će se djeci umrlih, zatočenih, poginulih i nestalih hrvatskih branitelja, djeci hrvatskih ratnih vojnih invalida i djeci nezaposlenih hrvatskih branitelja Domovinskog rata s prebivalištem u Međimurskoj županiji, uz zadane kriterije. Prijave na natječaj s dokumentacijom navedenom u natječaju primaju se zaključno do 21. studenog.
https://medjimurska-zupanija.hr/2016/10/24/natjecaj-za-dodjelu-ucenickih-stipendija-djeci-hrvatskih-branitelja-4/
Spomenimo kako je za prošlu školsku godinu na prigodnom prijemu i svečanosti župan Međimurske županije Matija Posavec dodijelio 71 stipendiju za djecu hrvatskih branitelja u ukupnom iznosu od 213.000,00 kuna.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content