-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Natječaj za dodjelu učeničkih stipendija djeci hrvatskih branitelja za školsku godinu 2016./2017.

Datum objave: 24. listopada 2016.

 
Temeljem članka 1. i 2. Pravilnika o dodjeli učeničkih stipendija djeci hrvatskih branitelja („Službeni glasnik Međimurske županije“ broj 14/14), Međimurska županija 21. listopada 2016. raspisuje
 

NATJEČAJ

za dodjelu učeničkih stipendija djeci hrvatskih branitelja

za školsku godinu 2016./2017.

 
 

 1. Stipendije se dodjeljuju:
 • djeci umrlih, zatočenih, poginulih i nestalih hrvatskih branitelja i djeci hrvatskih ratnih vojnih invalida čiji prosjek primanja po članu zajedničkog domaćinstva nije veći od dvostrukog iznosa osobnog poreznog odbitka
 • djeci razvojačenih nezaposlenih hrvatskih branitelja čiji prosjek primanja po članu zajedničkog domaćinstva nije veći od iznosa osobnog poreznog odbitka ako se radi o stipendiji za prvo i drugo dijete. Ako se stipendija traži za treće i svako daljnje uzdržavano dijete, a prvo dvoje djece nisu bili korisnici stipendije, prosjek primanja može biti i veći, ali ne više od dvostrukog iznosa osobnog poreznog odbitka po članu domaćinstva.

 

 1.    Prosjek primanja utvrđuje se tako da se zbroj prihoda svih članova zajedničkog domaćinstva za isto vremensko razdoblje dijeli s brojem članova i brojem mjeseci na koji se primanja odnose.

 

 • Dokumenti potrebni za sudjelovanje na natječaju:
 1. ispunjen i potpisan obrazac prijave
 2. potvrda o redovnom upisu učenika u srednju školu
 3. preslika osobne iskaznice učenika i branitelja
 4. rodni listovi za djecu branitelja
 5. potvrda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područne službe Čakovec o statusu razvojačenog nezaposlenog hrvatskog branitelja (za nezaposlene razvojačene hrvatske branitelje)
 6. potvrda Porezne uprave o stalnim novčanim primanjima svih članova zajedničkog domaćinstva u kojem učenik živi.

 
Upravni će odjel za društvene djelatnosti od nadležne službe Ureda državne uprave u županiji pribaviti podatke o statusu stradalnika Domovinskog rata i iznosu invalidnine, a od nadležne službe Ministarstva obrane potvrdu o sudjelovanju u Domovinskom ratu za roditelje svih učenika prijavljenih na natječaj.
 

 1. Stipendija za školsku godinu 2016./2017. iznosi 3.000 kuna.
 2. Obrazac prijave uz svu potrebnu dokumentaciju navedenu pod točkom III. predaje se u Upravnom odjelu za društvene djelatnosti (soba 51), Ruđera Boškovića 2, Čakovec, do 21.11.2016., radnim danima, od 9 do 13 sati.
 3. Obavijesti o rezultatima natječaja bit će dostavljene sudionicima do 21.12.2016.
 • Ovaj natječaj, Pravilnik o dodjeli učeničkih stipendija djeci hrvatskih branitelja te obrazac prijave na natječaj objavljeni su na stranicama Međimurske županije: www.medjimurska-zupanija.hr.

ŽUPAN
Matija Posavec, mag.ing.
 
KLASA:     604-01/16-02/1
URBROJ:  2109/1-01-16-1
Dokumentacija:  
obrazac-prijave-2016-2017
pravilnik-o-dodjeli-ucenickih-stipendija-djeci-hrvatskih-branitelja

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content