Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Iza nas najuspješniji Dani Međimurske županije: Hvala Međimurkama i Međimurcima koji su to omogućili

Datum objave: 10. svibnja 2016.

U predvorju zgrade Scheier otvorena je izložba fotografija Miroslave Novak i radova učenika iz Ekonomske i trgovačke Škola Čakovec, Centra za odgoj i obrazovanje te Osnovne škole „Petar Zrinski“ Šenkovec, ali i predstavljen promo film o ovogodišnjim Daima Međimurske županije. Time je napravljen rezime ovogodišnjeg obilježavanja, kada je u 10 dana održano više od 80 manifestacija, na što je potrošeno planiranih 120.000 kuna, odnosno 1.500 kuna po manifestaciji, unatoč zahtjevnosti i profesionalnosti održanih događanja. O istome je izvijestio župan Međimurske županije Matija Posavec, uz svoje zamjenike Zorana Vidovića i Sandru Herman, te predsjednika Skupštine Mladena Novaka. „Deseci tisuća ljudi aktivno su sudjelovali u organizaciji svih ovih manifestacija, što podrazumijeva veliki entuzijazam svih onih koji su dali svoj doprinos na bilo koji način, da u 10 dana Međimurje živi u svakom kutku“, rekao je župan te nadodao kako je po prvi puta niz događanja u sklopu Dana županije bilo praćeno uživo putem live streama čime se slika Međimurja u njegovom najljepšem izdanju slala u cijeli svijet.
Više od 2000 Međimurki i Međimuraca u Starom gradu kadar je za pamćenje
Ono što mi je posebno zadovoljstvo jest da se tijekom najsvečanije večeri, 29. travnja, u sklopu svečane sjednice Skupštine Međimurske županije, na prostoru Starog grada okupilo više od 2000 ljudi koji su puštali lampione, posjetili instalaciju „Most“ Damira Klaića Ključa i prisustvovali samoj sjednici, a isto ih je toliko iz udobnosti svog doma sve to pratilo putem live streama, čime smo cijelu manifestaciju podigli na jedan novi, viši nivo“, naglasio je župan Posavec, te iskoristio priliku da svim Međimurkama i Međimurcima, koji su u svojim gradovima i općinama dali svoje slobodno vrijeme i energiju da budu dio organizacije, uputi jedno veliko, ljudsko, toplo i međimursko hvala.
Promo film i izložba fotografija kao hvala svima koji su bili dio Dana Županije
Naravno, nije propustio ni pohvaliti rad međimurske fotografkinje Miroslave Novak koja je svojim objektivom pratila sva događanja u sklopu Dana Međimurske županije, zbog čega je i nastala sama izložba, njena prva samostalna. „Bila mi je osobita čast i zadovoljstvo sudjelovati u organizaciji svih ovih divnih manifestacija, a otvorenjem prve samostalne izložbe ostvario se moj san“, rekla je autorica te istaknula kako je cilj bio prikazati ljude koji su naše bogatstvo i koji su učinili ovogodišnje Dane županije posebnijim i ljepšim, što je istaknula i kao cilj Županije i njenih čelnika koji su je podupirali na svakom koraku.
Izložba je otvorena sve do četvrtka, 12. svibnja, u vremenu od 17:00 do 19:00 sati, te je ovim putem uputila poziv svima da dođu i pogledaju, je li njen objektiv uhvatio i nekoga od njih. Također, na samoj je izložbi predstavljen i promotivni video ovogodišnjih Dana županije koji je pripremila ekipa Lovely Međimurje koji su također dali svoj veliki obol cijeloj organizaciji. Odvojite dvije minute vremena, i pogledajte video kojim će naše Međimurje zaista biti dostojno predstavljeno u Lijepoj Našoj, ali i šire -

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content