-1.5 °C
1024.0 hPa
78 %

Župan prijemom čestitao deseterostrukim državnim prvakinjama sportske rekreacije iz Murskog Središća

Datum objave: 26. studenoga 2015.

Ni 11. Hrvatski festival sportske rekreacije žena u Delnicama ove godine nije prošao bez novog uspjeha međimurskih rekreativki. Naime po deseti puta članice Međimurskog saveza „Sport za sve“, ekipa Udruge sportske rekreacije „Sport za sve“ iz Murskog Središća, uzele su titulu najboljih u Hrvatskoj, a jubilej je bio razlog i njihovog prijema kod župana Međimurske županije Matije Posavca.
Naime u Malu vijećnicu Međimurske županije stiglo je 10 predstavnica ekipa koje su sudjelovale na državnom natjecanju žena, a s njima u pratnji Danica Korunić, predsjednica Međimurskog saveza „Sport za sve“, uz tajnika Marijana Vugrinčića te Valentina Šipuša, koje su uz župana dočekali njegova zamjenica Sandra Herman i pročelnik UO za društvene djelatnosti Branko Sušec. Jedan od najvećih uspjeha međimurske rekreacije ostvarile su sportašice Murskog Središća Natalija Brodar, Danica Frančić, Biserka Kozar, Darinka Krklec, Suzana Liklin, Marina Rajf, Nadica Trstenjak, Sanja Trstenjak – Jambrešić, Verica Trupković, uz voditeljicu ekipe Anicu Varga.
To je uspješna ekipa, jedina u zemlji koja se može pohvaliti s ukupno čak deset naslova prvaka, od jedanaest mogućih. Tako su Međimurke opet pokazale da istovjetni uspjesi prijašnjih godina nisu bili slučajni, već je to plod dugotrajnog i kvalitetnog rada, kako rekreativnih udruga tako i Međimurskog saveza „Sport za sve“. Njihov trud i kontinuitet pohvalio je župan Posavec te naglasio da su međimurske rekreativke postale naši ambasadori koji promiču rekreaciju kao svakodnevnu naviku i način života. Time su, smatra, uz kontinuitet u radu i vrhunskim rezultatima, svim našim sugrađanima približile kretanje i dobrobiti rekreativnog oblika tjelovježbe.
Spomenimo ujedno kako je na ovogodišnjem festivalu nastupilo 25 ekipa iz cijele Hrvatske, a sudjelovalo je čak pet međimurskih, pa je tako i Udruga žena Strahoninec bila odlična treća, USR Sport za sve Mala Subotica peta, USR Sport za sve Šenkovec sedma te UŽ Dunjkovec osma. Sve rekreativke sada će se okupiti na stručnoj konferenciji „Sportskom rekeacijom ususret zdravlju“, koja će se u petak i subotu u Hotelu Park u Čakovcu održati u organizaciji hrvatskog i međimurskog saveza te uz pokroviteljstvo Hrvatskog olimpijskog odbora, Međimurske županije i Grada Čakovca.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content