-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Župan primio radnice MTČ tvornice čarapa

Datum objave: 8. ožujka 2012.

prosvjed_nas

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč u srijedu je primio predstavnike Sindikata tekstila, obuće kože, gume Hrvatske koje su povodom Međunarodnog dana žena a ponukane propašću tvrtke MTČ tvornica čarapa iz Čakovca prosvjedom željeli skrenuti pozornost na situaciju u kojoj su se našli.

Župan je saslušao prosvjednice te primio na znanje Javni proglas koji su mu uručili. Naglasio je da se uglavnom slaže sa njihovim zahtjevima te je rekao da će tražiti odgovornost od onih državnih institucija koje su omogućile da određene tvrtke posluju unatoč tome što nisu plaćale plaće, doprinose, poreze i režijske troškove. Također, najavio je da će provjeriti jesu li Državno odvjetništvo i Policija reagirali na prijave i ukazivanja na nezakonitosti u tim tvrtkama.

Također, od Vlade i resornih ministarstava zatražit će i očitovanje o planovima koje imaju za očuvanje tekstilne i obućarske industrije na našem području.

{gallery}2012galerije/Oujak_2012/Caraparija{/gallery}

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content