Održana 29. Županijska smotra puhačkih orkestara i limenih glazbi koja je pokazala nevjerojatan trud i entuzijazam glazbenika u čuvanju tradicije

Datum objave: 23. lipnja 2024.

U organizaciji Zajednice hrvatskih kulturno-umjetničkih udruga Međimurske županije i Limene glazbe Dekanovec kao domaćina, u Dekanovcu je u subotu, 22. lipnja održana 29. županijska smotra puhačkih orkestara i limenih glazbi.

29. županijska smotra puhačkih orkestara i limenih glazbi, i ove je godine pokazala nevjerojatan trud i entuzijazam naših glazbenika u očuvanju tradicije. I ovogodišnja smotra privukla je velik broj sudionika i posjetitelja, te pružila jedinstvenu priliku za prikazivanje bogate glazbene baštine našeg kraja.

Program je započeo mimohodom kroz Dekanovec, a u sjajnom programu nastupili su: Limena glazba Dekanovec, Puhački orkestar Općine Mala Subotica, Puhački orkestar Donja Dubrava, Limena glazba Općine Podturen, Gradski puhački orkestar Mursko Središće, Puhački orkestar Općine Donji Kraljevec, Puhački Orkestar Općine Nedelišće, Puhački orkestar Grada Preloga, Limena glazba Belica te Puhački orkestar Goričan.

Program je vodila Aleksandra Ličanin, dok je Smotri nazočila mnogobrojna publika, među njima župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik općine Dekanovec Ivan Hajdarović, načelnik općine Podturen Perica Hajdarović kao i načelnik općine Belica Zvonimir Taradi.

Županijskom Smotrom puhačkih orkestara i limenih glazbi, Međimurska županija je jedina u Hrvatskoj koja je održala sve izlučne Smotre prema planu Hrvatskog sabora kulture, čime se potvrđuje kvalitetan rad Zajednice kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije, ali i pokazuje interes građana za bavljenje kulturnim amaterizmom i svijest o čuvanju naše kulturne baštine.

Fotografije: Međimurske novine