Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Međimurju obilježena 29. obljetnica vojno-redarstvene operacije Bljesak Hrvatske vojske i Hrvatske specijalne policije

Datum objave: 1. svibnja 2024.

Paljenjem svijeća kod Spomen obilježja poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, danas je odana počast poginulim hrvatskim braniteljima u vojno-redarstvenoj operaciji „Bljesak“. Svijeće su zapalili župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini, predsjednik  Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata podružnica Međimurske županije Stjepan Horvat, izaslanstva Policijske uprave međimurske, Ministarstva hrvatskih branitelja, Ministarstva obrane, članovi obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja kao i predstavnici braniteljskih udruga s područja Međimurske županije.

Operacija Bljesak, započela je 1. svibnja 1995 godine u jutarnjim satima, na oko 80 kilometara dugoj bojišnici. Jakim udarima hrvatskih vojnika i redarstvenih snaga, u manje od 32 sata oslobođeno je više od 500 četvornih kilometara tada okupirane zapadne Slavonije te uspostavljen nadzor nad autocestom i željezničkom prugom prema istočnoj Slavoniji. U vojno-redarstvenoj akciji „Bljesak“ sudjelovali su i pripadnici temeljne policije PU Međimurske te 34. inženjerijske bojne iz Čakovca, kao i Specijalne jedinice PU varaždinske „Rode“.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content