Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zbor grada Preloga pjesmom ušao u novo desetljeće

Datum objave: 20. studenoga 2023.

Članovi Pjevačkog zbora grada Preloga u nedjelju su raskošnim koncertom s brojnim glazbenim prijateljima te gostima, pred velikim auditorijem, proslavili desetu obljetnicu djelovanja. U preloškom Domu kulture su, uz slavljenike, nastupili tenor Filip Hozjak, Rafaela Čanžar, članovi Kulturno- umjetničke udruge  Seljačka sloga Prelog te članice zbora i tamburaši „Miris čempresa“ Udruge umirovljenika Preloga. Uz preloški gradski zbor te vrhunske izvedbe skladi poput „Nega sonca nit meseca“, „Dok sam snočka išla dimo“„O, Happy Day“, „Moj lipi anđele“ ili „Volim i postojim“, od srca je zapjevala i publika.

Pjevački zbor grada Preloga trenutno vodi Martina Jakšić Rodiger, a ime Međimurja dostojno pronose na brojnim nastupima u zemlji i inozemstvu, dok je svaka veća preloška manifestacije nezamisliva bez njihovih izvedbi. Predsjednica Zbora  Anica Trstenjak tijekom obraćanja zahvalila je gostima, donatorima, svim sadašnjim i bivšim članicama na predanom radu koji je polučio renome ovoga zbora te njihovim obiteljima na podršci. „Mnogo je entuzijazma utkano u djelovanje Zbora. Zahvaljujemo i svim solistima i korepetitorima koji su nam pomagali, kao i vama, draga publiko, koji godinama posjećujete naše koncerte i podržavate nas. Pjesma nas povezuje, liječi i jača“, poručila je predsjednica te toplo zahvalila i mladim članicama, učenicima Srednje škole Prelog, koje na probama Zbora ostaju nakon nastave.

Koncertu je nazočio predsjednik županijske Skupštine Dragutin Glavina podržavši na taj način vjernost Zbora kulturi Međimurja i Preloga.

U nastavku svečanosti povodom prvog velikog jubileja, dodijeljene su zahvalnice dosadašnjim voditeljicama Zbora: inicijatorici osnivanja i prvoj stručnoj voditeljici Ljubici Crnčec, prof., te profesoricama glazbe Teni Glavak, Tihani Novak, Jasmini Malek Križanec, te Martini Jakšić Rodiger koja trenutno vodi Zbor. Zahvalnicu je primila i Lidija Vidović Zvonar, dr. med., prva predsjednica, pod čijim je vodstvom Pjevački zbor grada Preloga ostvario mnoge zapažene rezultate te gradu Prelogu.

Rođendanskim koncertom Pjevački zbor grada Preloga uveo je građane u niz prosinačkih priredbi pod nazivom Adventska čarolija u Prelogu.

Fotografije: Studio VIPRO

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content