Druženje sa starim osobama – životu i solidarnosti u čast

Datum objave: 27. listopada 2023.

Pravo slavlje u čast života, održano je u organizaciji Udruge umirovljenika Čakovca, u čakovečkoj Gradskoj kavani  petak, gdje su se okupili ljudi stariji od 90 godina te družili sa svojim uzvanicima. U pozivu na ovo druženje u listopadu – mjesecu u kojem se obilježava i Međunarodni dan starijih osoba – predsjednica Udruge umirovljenika Franciska Ćetković duhovito je naglasila da je ovo „jedinstvena prilika za susret s tridesetak osoba zajedno 'teških' više od 2000 godina.“

Susretu su se odazvali ljudi visoke životne dobi smješteni u čakovečkim domovima za starije, ali i oni koji žive sa svojim obiteljima, a susret s uzvanicima za njih je predstavljao veliku radost. „Cilj nam je pokazati koliko su nam važni i da će svaku njihovu potrebu netko čuti“, rekla je Franciska Ćetković.

Druženju su prisustvovali župan Međimurske županije Matija Posavec te gradonačelnica Ljerka Cividini te saslušali prijedloge naših najstarijih sugrađana. I gradonačelnica i župan poslali su poruku da se humanost i solidarnost zajednice najbolje vidi upravo po pažnji koja se posvećuje starijim osobama, djeci te osobama s invalidnošću.

U Kavanu su stigli i prijatelji iz Preloga, iz tamošnje Udruge umirovljenika koji su sudjelovali u zajedničkom projektu nazvanom  Aktivnim starenjem do duljeg ostanka u vlastitom domu, kojega  financira Međimurska županija, a provodi Udruga umirovljenika grada Čakovca.

Za umirovljenike 90+ i njihove goste susret je završen baš onako kako treba – pjesmom – kojom ih je razveselila Marija Kupper Jambrošić.