Poznati pobjednici natječaja Međimurskih novina i Turističke zajednice Međimurske županije - "Čiji je vrt najljepši"

Datum objave: 9. listopada 2023.

Danas  je u dvorani Riznice Međimurja održana svečana dodjela nagrada najuspješnijim sudionicima ovogodišnjeg nagradnog natječaja Čiji je vrt najljepši?, koji niz godina uspješno organiziraju Međimurske novine uz podršku Turističke zajednice Međimurske županije.

Ove godine sudjelovali su ljudi iz 14 domaćinstava iz svih dijelova Međimurja, a s obzirom koliki su trud uložili u uređenje svojih okućnica i kakve su rezultate dosegnuli, ocjenjivačkom sudu u sastavu Snježana ZorkovićBožena Malekoci OletićVlasta VugrinecSanja Heric i Dora Vadlja, posao nije bio nimalo lak.

Prvo mjesto pripalo je Josipu Ožegoviću iz Šenkovca, drugoplasirani su Vanja Detić-Veseli i Alen Veseli, također iz Šenkovca, a trećeplasirana Suzana Lukša iz Donjeg Vidovca.

Ništa manje raskošne nisu ni okućnice ostalih sudionika natječaja, a uz prvoplasirane natjecali su se: Ljubica Novak iz Domašinca, Emina Miri iz Čakovca, Marija Novak iz Križovca, Helena Matoša iz Peklenice, Marina i Karlo Mrazović iz Vratišinca, Marija Smolek iz Donjeg Kraljevca, Suzana Kemec iz Prekope, Kristina Kozar iz Ivanovca, Marija Trstenjak iz Dragoslavca, Andreja Mandlin Svete Marije te Terezija Pintarić iz Nedelišća.

Akcija „Čiji je vrt najljepši“ provodi se desetu godinu za redom na što je posebno ponosan direktor Međimurskih novina Tomislav Novak.

Župan Matija Posavec obratio se sudionicima natječaja te prilikom dodjele nagrada pohvalio njihovu predanost, uz čestitke prvoplasiranima: „Vi ste simbol svega onoga što sadržavaju riječi međimurska marljivost, a rezultati vašega rada u uređenju okućnica zrcale sve renomirane nagrade koje smo primili za domete u turizmu. Bez ljudi poput vas te bi nagrade ostale tek san. Zaslužni ste što svaki kutak našega Međimurja putniku-namjerniku zapne za oko, što nam tepaju da smo hrvatski cvetnjak i što nam se gosti žele vratiti. Zahvaljujem na predanom radu kojim lice našega Međimurja činite još ljepšim“, istaknuo je župan Matija Posavec.

Čestitamo svim dobitnicama i dobitnicima ovog lijepog priznanja!