Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Tia Zadravec doprvakinja Europe

Datum objave: 27. kolovoza 2023.

Priređen je doček za još jednu sjajnu mladu sportašicu, doprvakinju Europe u boksu u kategoriji do 60 kg, 13-godišnju Tiu Zadravec iz Šenkovca. Naša boksačica, osvojila je srebrnu medalju na svojem debitantskom nastupu na Europskom kadetskom natjecanju u Mariboru, te u Međimurje donijela prvu medalju s europskog prvenstva u boksu. Tia Zadravec, članica je Boksačkog kluba Čakovec, gdje trenira pod budnim okom trenera Vanje Kostela, a stručnjaci su je na EU prvenstvu prozvali „čudom prvenstva“, vidjevši njezine vještine.

Sa srebrnom medaljom oko vrata Tiju je dočekala obitelj te brojni prijatelji iz kluba poželjevši joj dobrodošlicu i čestitavši na sjajnom rezultatu.

„Tijina medalja nije iznenađenje, vjerovao sam u nju i znam koliko ona može. Sjajna je boksačica i pred njom je još puno uspješnih rezultata,“ rekao je trener Vanja Kostel te zahvalio svima na podršci pritom dodavši kako je uvjeren da je i ova medalja najbolji dokaz ogromnog rada, odricanja i uspjeha u jednom borilačkom sportu.

Podsjetimo, Tia je dvostruka državna prvakinja, trenira boks od svoje osme godine, od čega natjecateljski dvije i pol godine.  U polufinalu Europskog kadetskog prvenstva u Mariboru pobijedila je Mađaricu Vaneszu Annu Tallosi i plasirala se u veliko finale i borbu za zlato, gdje je u sjajnoj borbi s prvakinjom Engleske Rihannom Holden, osvojila srebrnu medalju zlatnog sjaja.

„Čestitam ti na uspjehu karijere i što si s boksačkog natjecanja u Međimurje donijela prvu europsku medalju u povijesti. Impresivno je čuti da si bila finalistica Europskog prvenstva s najmanje mečeva u karijeri, te je tim više tvoja medalja sjajnija, uvjeren sam da je ispred tebe još puno sportskih dostignuća.“ poručio je župan Međimurske županije Matija Posavec osobno čestitavši mladoj sportašici na povijesnom uspjehu.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content