Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Obilježen Dan mjesta Macinec

Datum objave: 19. kolovoza 2023.

Tradicionalno, uz blagdan Velike gospe mještani Macinca i njihovi gosti slave dan mjesta. Proslava Dana mjesta Macinec održana je 19. kolovoza uz brojne mještane i njihove goste, a započela je Svetom misom u Župnoj crkvi Pohoda Blažene Djevice Marije, nakon čega je uslijedio mimohod do sportskih terena gdje je održan kulturno-umjetnički program ispunjen folklorom, pjesmom i plesom u kojem su nastupili Mažoretkinje Općine Neselišće, KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće, crkveni zbor, puhački orkestar, plesna grupa „Male Macinčarke i Macinčari“

Ovogodišnju 24. proslavu organiziralo je Vijeće mjesnog odbora, Udruga Maxenca te NK Centrometal koji je danas svečano obilježio 50 godina svog postojanja.

Prigodnim su se riječima žiteljima obratili predsjednik VMO-a Macinec Ivan Krištofić, načelnik Općine Nedelišće Nikola Novak i župan Međimurske županije Matija Posavec koji je uputio čestitke uz 24. obljetnicu mjesta.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content