Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Brojni vjernici u Draškovcu zahvalili svetom Roku

Datum objave: 16. kolovoza 2023.

Mnoštvo hodočasnika iz cijelog Međimurja i okolice danas se okupilo u Draškovcu kako bi obilježili 263. obljetnicu zavjeta svetom Roku. Davne 1760. godine Draškovec se zavjetovao svetom Roku zbog kuge koja je poharala područje te je tada utemeljena crkva u Draškovcu posvećena upravo tom svecu. Ovogodišnje Rokovo, započelo je trodnevnicom 13. kolovoza, kako bi se vjernici pripremili za blagdan svetog Roka koji slavimo 16. kolovoza.

Tradicionalnom zavjetnom procesijom s kipom sv. Roka, započelo je misno slavlje koje je predvodio varaždinski biskup msgr. Bože Radoš uz župnika Krunoslava Kefelju u koncelebraciji međimurskih svećenika, uz blagoslov hodočasnika, pješaka i bolesnika, procesiju oko oltara te ljubljenje moći sv. Roka. Tradiciji hodočašća i obnovi zavjeta svake godine prisustvuje sve više vjernika, među kojima su bili i zamjenik župan Međimurske županije Josip Grivec, predsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina, gradonačelnik grada Preloga Ljubomir Kolarek, predsjednik Mjesnog odbora Draškovec Nino Marđetko te zamjenik načelnika Općine Goričan Franjo Šavora.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content